این مینی سریال، داستان زنی اسرائیلی –بریتانیایی به نام Nessa Stein را روایت می‌کند که پس از پدرش، سرپرستی کمپانی او را به عهده گرفته است.

سریال The honourable woman

کارگردان: Hugo Blick

نویسنده: Hugo Blick

بازیگران: Maggie Gyllenhaal

Stephen Rean- Lindsay Duncan - Janet Mc Teer

شبکه سازنده:BBc2

خلاصه داستان:

این مینی سریال، داستان زنی اسرائیلی –بریتانیایی به نام Nessa Stein را روایت می‌کند که پس از پدرش، سرپرستی کمپانی او را به عهده گرفته است. اما Nessa با کشته شدن یک تاجر فلسطینی، وارد چالش بزرگی می‌شود. و کمپانی او توسط سازمان "5MI" مورد تحقیق و بررسی قرار می‌گیرد. Nessa هشت سال پیش از این نیز در غزه ربوده شده است و مورد تجاوز قرار گرفته است و در خلال داستان، به فرزند نامشروع او و اتفاقات پیش آمده برای او، پرداخته می‌شود. پدر Nessa ، که خود یک صهیونیست بوده است، ترور شده است و فرزندان او شاهد این موضوع بوده‌اند.

درون مایه فیلم:

این سریال، سریالی درام، جاسوسی و پر از رمز و راز است که بیننده را کنجکاو می‌کند و البته سردرگم که چه اتفاقی خواهد افتاد. باید به این نکته توجه داشت که بی بی سی در خبررسانی خود نیز، از مجموعه ای از خبرهای درست و نادرست استفاده می‌کند اما آنچنان این اخبار را با یکدیگر مخلوط کرده وچیدمان می کندکه نهایتاً مخاطب همان نکته­ای را جذب می‌کند که بی­بی­سی می‌خواهد. دراین سریال نیز شما با جاسوسان آمریکایی و حتی اسرائیلی نیز مواجهید اما آنچه نهایتاً موردنظر BBC است صلح طلب ومظلوم جلوه دادن یک اسرائیلی است.

سریال The honourable woman

یک قهرمان اسرائیلی: اسرائیل یک حرکت رسانه­ای را برای مطرح کردن خود در سطح جهانی آغاز کرده است. در شماره­های قبلی این بولتن از ساخت فیلم فارسی "باباجون" خبر داده بودیم؛ فیلمی که توسط اسرائیلیان برای جذب مخاطب فارسی زبان ساخته می‌شود. این­بار این نیت، توسط این سریال انجام شده و یک قهرمان خوب باچالش­های میان اسرائیل و فلسطین مواجه است.

برعکس نشان دادن رویکرد جهان نسبت به فلسطینیان: گویا همه تلاش می‌کنند عامل قتل یک فلسطینی را بیابند و این درحالیست که روزانه ده‌ها فلسطینی براثر حملات اسرائیلیان کشته می‌شوند. به علاوه تصویری که از Nessa به نمایش گذاشته می‌شود فرد صلح­طلبی است که اتفاقاً مورد ظلم فلسطینیان قرار گرفته است.

تلاش برای زشت و بدکار جلوه دادن فلسطینیان: ربوده شدن یک زن ظاهراً خوب اسرائیلی، تجاوز به او، ترور شدن پدر Nessa از جمله مواردی است که زشت و بدکار جلوه دادن فلسطینیان را به بیننده القا می‌کند.

ارسال نظر

آخرین اخبار