بازی Assassin Creed (فرقه قاتلین ) که توسط شرکت یوبی سافت ساخته شده است، از جمله بازی‌های بسیار مشهور در سطح جهان است

بازی Assassin Creed Unity

بازی Assassin Creed (فرقه قاتلین ) که توسط شرکت یوبی سافت ساخته شده است، از جمله بازی‌های بسیار مشهور در سطح جهان است و کمتر گیمر حرفه ای را می‌توان یافت که این بازی را تجربه نکرده باشد. این بازی در بین گیمرهای ایرانی و متاسفانه قشر نوجوان بسیار طرفدار دارد.

اما اخیراً در نمایشگاه گیمز کام، تریلر جدید نسخه جدید این بازی با عنوان  Assassin Creed Unity  ارائه شده است. بازی بیشتر به اتفاقات قرن نوزدهم و انقلاب فرانسه می‌پردازد.

بازی اصلی Assassin Creed  یک بازی دوقطبی است اما چیزی که برخی گیمرها را جذب می‌کند، قتل‌های واقعی است که دران طراحی شده است. شما دراین بازی یک هدف در اختیار دارید و قادرید در قلمرو کوچکی از دشمن، به صورت پنهانی حرکت کنید و این به شما بستگی دارد که چطور بتوانید دشمنتان را بیرون بکشید. بازی‌های اخیر، بر بخش روایی این قتل‌ها تمرکز بیشتری شده است به طوری که شما را مجبور می‌کند دشمن را به شیوه ای خاص از مخفیگاهش، بیرون بکشید.

اما به نظر می‌رسد سری جدید این بازی که با نام Assassin Creed Unityارائه شده است، از این رویکرد فاصله گرفته است. دراین سری، ترورها که با عنوان "مأموریت‌های جعبه سیاه" ارائه شده‌اند، پیچیدگی‌های مدرنی پیدا کرده‌اند.

به عنوان مثال در بازی، بازیگر اصلی " آرنو " مجبور است فردی به نام "سیورت " را از مخفیگاهش بیرون بکشد. او آزادانه قادر است اعمال و رفتار "سیورت " را مشاهده کند تا به مکان بهتری برود و یا می‌تواند او را از نزدیک  تعقیب کند تا بداند که با چه کسی حرف می زند، قبل از اینکه تصمیم بگیرد کی و کجا ضربه کشنده و مهلک خود را وارد کند.

بازی Assassin Creed Unity

به گفته سازندگان بازی دو تفاوت اساسی بین این نسخه (ماموریتهای جعبه سیاه ) و سری قبل وجود دارد : اول اینکه  سرنخ‌های زیادی در بازی وجود دارد که شما را به هدف اصلیتان راهنمایی کند و یا امکان جستجو برای دست یابی به نقاط پنهان شده را برایتان فراهم می‌کند. شما به واسطه صبر و مشاهدات خود جایزه دریافت می‌کنید.

در بین شلوغی و ازدحام مردم خود را پنهان می‌کنید تا محیط پیرامونتان را به بهترین نحو شناسایی کنید. این بررسی‌ها همزمان با تغییر مکان هدف،تغییر می‌کند. بنابراین شما باید انعطاف پذیر باشید و بتوانید سریع خود را با وظیفه جدیدتان تطبیق دهید. نکته مثبت این سری از بازی، این است که به صورت سری و پشت درهای بسته، اتفاق می‌افتد. در این نسخه "یوبی سافت" قصد داشته گیمر را به تلاش بیشتری مجبور کند درنتیجه گیمر در هیچ تروری موفق نخواهد بود مگر آنکه کاملاً از آنجا دور شده باشد و فرار کرده باشد. یوبی سافت ادعا کرده است در این بازی، نبردها چالش برانگیز و سخت­تر شده‌اند.

اما اشاره به چند نکته در رابطه با این بازی ضروری است:

  • این بازی درخصوص فرقه یزیدیه ساخته شده است.
  • همانگونه که از اسم بازی مشخص است بازی بر مبنای قتل و کشتار و ترور پیش می‌رود. به اذعان سازندگان بازی، بازی سرشار از خشونت‌های شدید،کشتار و خونریزی، تم‌هایی باروابط جنسی و مصرف الکل است و به همین دلیل برای افراد بالای 17 سال درنظر گرفته شده است.

ارسال نظر

آخرین اخبار