نشست هم اندیشی اعضای شورای اداری استان گلستان با کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گرگان

نشست اعضای شورای اداری استان گلستان با کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی

زمینه سازی برای اشتغال، سبد کالا برای کارگران حداقل بگیر، قانون بازنشستگی کارگری با بیست و پنج سال سابقه کار، بیکاری ناشی از نبود صنایع تولیدی بزرگ، راهکارهای حمایت لازم از معلولین و افراد بی سرپرست، تجهیز مراکز درمان معتادان، از مهمترین مسائل مطرح شده در این نشست بود.

هفده نماینده مجلس شورای اسلامی در این نشست حاضر بودند.

در این جلسه آقای نوروزی دبیر مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نرخ بالای بیکاری در استان گفت نبود صنایع بزرگ در استان یکی از این موضلات است.

کمیسیون احتماعی

وی افزود: ما دعوت کردیم از عزیزان کمیسیون که از نزدیک در استان ما حضور پیدا کنند. پتانسیل ها و ظرفیت های استان را ببیند و با مشکلاتی که مردم عزیز استان با آن ها روبرو هستند  و مهمترین آن ها اشتغال است آشنا شوند.

صادقلو استاندار گلستان هم خواستار نگاه ویژه به استان شد و گفت گلستان نوپا و عقب مانده در بخش های صنعتی و گردشگری است و باید برای رفع محرومیت این استان چاره ای اندیشیده شود.

وی خاطر نشان کرد: در حوزه اشتغال صنعتی در استان متاسفانه بسیار وضعیت نا مطلوبی داریم. سروران کمیسیون بدانند که در استان ما ¾  دهم درصد ظرفیت اشتغال صد نفر به بالا در حوزه بنگاه های صنعتی داریم.

دکتر عزیزی رئیس کمیسون اجتماعی مجلس شورای اسلامی هم گفت: این مشکلات را به دولت و دستگاه های مربوطه منتقل خواهیم کرد که انشالله بتوانیم نتیجه عملی بگیریم . امیدواریم که این سفر موجب خیر و برکت برای استان گلستان شود.

آقای محجوب هم به عوان رئیس کمیسوین کارگری مجلس شورای اسلامی دو خبر برای جامعه کارگری داشت.

وی گفت: سبد کالا که سال گذشته نوبتی اجرا شد؛ بتوانیم برای کارگرانی که حداقل بگیر هستند عملیاتی بکنیم تا از سفره هایشان اطمینان داشته باشیم. امیدواریم که در ماه های آتی نهایتا سال آینده تمام کسانی که می خواهند با بیست و پنج سال سابقه بازنشسته شوند بتوانند از این قانون بهره بگیرند.

در این جلسه هم اندیشی مدیران کل دستگاه های اجرایی مرتبط با امور اجتماعی، رفاهی حوزه سلامت استان گزارش عملکرد دادند. پوشش بیمه برای تمام جمعیت استان، کاهش هزینه های درمانی مردم، افزایش خدمات درمانی، آموزش برای تربیت نیروهای ماهر و متخصص، توسعه زیر ساخت های توان بخشی جامعه زنان و مبارزه با مواد مخدرو راه های ترک اعتیاد مهمترین طرح هایی بود که دیروز ارائه شد.

ارسال نظر

آخرین اخبار