امروزه برای برندهای معروف، هیچ دلیل و بهانه‌ای وجود ندارد که در شبکه‌های اجتماعی حضور نداشته باشند، این کار بر روند بازاریابی بسیار تأثیرگذار است.

پنج آمار شگفت‌انگیز از رسانه های جمعی

امروزه برای برندهای معروف، هیچ دلیل و بهانه‌ای وجود ندارد که در شبکه‌های اجتماعی حضور نداشته باشند، این کار بر روند بازاریابی بسیار تأثیرگذار است. زیرا بسیاری از مشتریان از فضای مجازی به‌عنوان مشخص‌کننده‌ی برند کالای موردنظر خود استفاده می‌کنند. در اینجا ما به 5 آمار مربوط به شبکه‌های اجتماعی اشاره می‌نماییم تا کمکی باشد برای صاحبان شرکت‌ها که بدانند چه چیزی را و در کجا به اشتراک بگذارند تا بر روند بازاریابی آنان تأثیر مثبت داشته باشد.

- ویدئو کلیپ‌ها خرید مشتریان را مدیریت می‌کنند. یوتیوب، مرکز توجه 69% از فروشندگان

بیایید صادق باشیم. بسیاری از مردم ساعت‌ها در روز به نت­گردی مشغول هستند و وقت خود را با کلیک کردن‌های بی‌جهت می‌گذرانند. باگذشت زمان ویدئوها به ابزاری بسیار مناسب برای تعیین برند کالای موردنظر مشتریان تبدیل‌شده است. درواقع بر طبق یک بررسی از 1039 خریدار، 52% آنان ابراز کردند که ویدئوها، آنان را نسبت به خرید خود مطمئن می‌کنند. تنها مطلب گذاشتن برای بازاریابی کفایت نمی‌کند. شما باید مطمئن شوید که از تمامی جنبه‌های رسانه‌ای استفاده می‌کنید علی‌الخصوص ویدئو. البته این مسئله‌ای است که بسیاری به آن توجه دارند چراکه 69% بازاریابان حرفه‌ای به‌ویژه بر روی یوتیوب برای معرفی محصولات خود تمرکز کرده‌اند.

- روزانه 22 میلیون کاربر در Instagram فعالیت می‌کنند. از تصاویر محصولات خود برای جذب مشتری استفاده کنید.

اهمیت تصاویر در جلب نظر مردم بر روی یک برند خاص، هرروز بیشتر و بیشتر می‌شود. به‌خصوص زمانی که مردم تمایل ندارند زیاد پشت رایانه بنشینند و ویدئو ببینند. اینستاگرام تنها در طول 6 ماه، یک خیز 724% در تعداد کاربران داشت. یعنی از 886،000 کاربر به 7،3 میلیون نفر رسید. به‌طورکلی اینستاگرام 22 میلیون کاربر دارد. تصاویر، تبدیل به بهترین راه برای جلب مشتری شده‌اند. زیرا عکس‌ها بدون توجه به موقعیت مکانی سریع و با سهولت در دسترس قرار می‌گیرند.

- مشتریان جدید را در فیس‌بوک بیابید، 52% فروشندگان این کار را انجام می‌دهند.

بیش از هر زمان دیگری مردم، در شبکه‌های اجتماعی به دنبال برندها و توصیه‌های مربوط به خرید کالاهای موردنظر خود هستند. طبق بررسی‌ها مشخص‌شده است که 52% فروشندگان و شرکت‌ها مشتریان خود را از طریق فیس‌بوک پیدا

می‌کنند. در مقایسه با لینکداین که بازاریابی آن 43% و توییتر که 36% است؛ به نظر می‌رسد فیس‌بوک مکان مناسب‌تری برای تبلیغ برندهای تجاری است. همچنین روش فوق‌العاده‌ای برای معرفی وب‌سایت‌های مربوط به شرکت تجاری است.

شرکت‌هایی که عضو فیس‌بوک هستند و باوجود 1400 دیدارکننده در روز 1000 لایک دریافت می‌کنند، می‌توانند از این شبکه برای معرفی سایت خود استفاده‌ی مفید داشته باشند.

رسانه های جمعی

- کانادایی‌ها و توییتر رابطه‌ی خوبی باهم ندارند. تنها یک‌پنجم کانادایی‌ها در توییتر عضو هستند.

البته قصد اغراق نداریم. توییتر فضای بسیار خوبی برای قرار دادن اخبار لحظه‌ای است و باید بخشی از استراتژی بازاریابی باشد اما اگر در کانادا هستید زیاد روش توصیه‌شده‌ای نیست. زیرا طبق مطالعات تنها یک نفر از هر پنج نفر کانادایی اذعان داشته‌اند که در توییتر عضو هستند؛ البته این مقدار از سال 2011 به این‌طرف 10% افزایش داشته است اما توصیه می‌شود از فضاهایی استفاده شود که مشتریان بالقوه در آنجا حضور بیشتری دارند.

 

- به‌روزرسانی شما در شبکه‌های اجتماعی بعد از نیم ساعت دیگر قابل‌دسترسی نیست. مکرراً به‌روزرسانی کنید.

یک پست تا زمانی اثرگذار است که در تیررَس و دیدرَس مخاطب قرار داشته باشد. طبق بررسی‌ها یک پست نهایتاً تا سه ساعت در دیدرس مخاطب است، بعد از آن دیگر تأثیری نخواهد داشت مگر اینکه کاربر اختصاصاً از صفحه‌ی شما دیدن کند. به‌غیراز یوتیوب، بقیه‌ی انواع شبکه‌های اجتماعی بعد از نیم ساعت تأثیر اولیه‌ی خود را از دست می‌دهند و بعد از سه ساعت کلاً از دیدرس خارج می‌گردند.

ارسال نظر

آخرین اخبار