در پی انتشار یک خبر غیر امنیتی انجام شد؛

ارشاد اسلامی که خود باید مدافع اهالی رسانه باشد، به خاطر انتشار یک خبر معمولی، از فعالین عرصه خبر شکایت کرده است.

فشار عجیب ارشاد گلستان به اهالی رسانه با شکایت از آن ها

به گزارش گلستان24، ارشاد استان گلستان برخی از اهالی رسانه در استان گلستان را بابت انتشار یک خبر تحت فشار قرار داده است.

اصل ماجرا به 26 اردیبهشت ماه 96 برمی گردد که در آن زمان خبرگزاری دانشجو خبری را مبنی بر تخلف آشکار اداره ارشاد کلاله و انجام تبلیغات انتخاباتی برای شخص رئیس جمهور که کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم بود، منتشر می نماید.

تصویر این برنامه تبلیغاتی:

ruhani1

این خبر که توسط خبرگزاری دانشجو در کانال رسمی آنها منتشر می شود توسط برخی از اهالی رسانه و فعالین فضای مجازی استان گلستان هم منتشر می شود که متاسفانه برخی از مسئولین ارشاد گلستان به جای ارسال توضیح به این رسانه ها اقدام به شکایت از این فعالین فضای مجازی می نمایند.

خبر منتشر شده در کانال خبرگزاری دانشجو:

snn

گویا توضیح مسئولین ارشاد در خصوص اتفاق روی داده این بوده که چون سالن ارشاد در اجاره بخش خصوصی بوده، پس انجام چنین فعالیت هایی در این سالن ممنوعیتی نداشته است .

گذشته از اینکه آیا واقعا این سالن در اجاره بخش خصوصی بوده یا نه؟ اما سوال اینجاست که چرا ارشاد گلستان به جای پاسخگویی به این فعالین فضای مجازی و اهالی رسانه، اقدام به شکایت از آنها کرده است؟

اهالی رسانه امیدوارند که اهالی دولت تدبیر و امید در استان به خصوص مدیرکل ارشاد اسلامی استان، ضمن توضیح به اهالی رسانه بابت شکایت انجام شده برای انتشار خبر، کاری انجام دهند که نشان دهنده این امر باشد که مسئولین دولتی در گلستان از انتشار آزادانه اخبار جلوگیری نمی کنند.

طبق برخی از شنیده ها در خصوص شاکی اصلی خبر منتشر شده، خود اداره کل ارشاد اسلامی استان گلستان بوده است.

لازم به توضیح است این پایگاه خبری پیگیری این خبر را از اداره ارشاد اسلامی کلاله جویا شد و قرار شد که رئیس این اداره این موضوع را از حجت الاسلام فضیلت، مدیرکل ارشاد اسلامی گلستان جویا شده تا روز یکشنبه 11 تیرماه اطلاع دهد اما تا به امروز خبر خاصی از ارشاد استان به دست ما نرسیده است.

سایت راه اترک منتظر پاسخ ارشاد استان گلستان در خصوص سرانجام این شکایت می باشد.

منبع:سایت اترک

ارسال نظر

آخرین اخبار