برگزاری جشنواره فرهنگ روستا در آرامگاه مختومقلی فراغی شهرستان مراوه تپه در حال برگزاری است.

برگزاری جشنواره فرهنگ روستا در مراوه تپه

به گزارش گلستان 24، اسماعیل تاجی قره جه :جشنواره فرهنگ روستا در جوار آرامگاه مختومقلی فراغی، شاعر شهیر ترکمن امروز دوشنبه 10 فروردین در حال برگزاری است.

فرماندار مراوه تپه در گفتگو با اترک در خصوص جشنواره فرهنگ روستا در مراوه تپه گفت:جشنواره فرهنگ روستا با کمک دهیاری روستای قره گل تخته وسط و روستاهای قره گل شرقی، غربی و روستای آق تقه برگزار می گردد.

در این جشنواره روستایی ، زنان روستاهای مذکور به پخت غذاهای محلی و ترکمنی و همچنین درست کردن صنایع دستی در محل آرامگاه اقدام می کنند.

تاجی قره جه در خصوص صنایع دستی در شهرستان مراوه تپه گفت:در خصوص معرفی صنایع دستی شهرستان گفت:در ایام نوروز مردم، مرکز فنی و حرفه ای ،آموزشگاه های بخش خصوصی و ... در جوار آرامگاه مختومقلی فراغی نمایشگاهی از صنایع دستی و بومی شهرستان را در معرض دید مردم و حتی فروش گذاشتند.

اسماعیل تاجی قره جه از برگزاری هنر نمدمالی در شهرستان مراوه تپه نیز خبر داد. وی در این خصوص گفت:قرار است در روز 13 فروردین زنان روستایی شهرستان مراوه تپه در جوار آرامگاه مختومقلی فراغی تمام مراحل آماده سازی تا پایان درست کردن نمد را انجام می دهند./اترک

ارسال نظر

آخرین اخبار