یادداشت//

زمانی که تمام هزینه ها ی عزاداری و نذری های محرم از جیب خود مردم تامین می شود کسی حق خورده گیری به این مراسمات را ندارد.

درک قیام عاشورا هدف اصلی عزاداری های محرم است

به گزارش گلستان24؛محمد امین پیکرستان یکی از فعالان رسانه ای استان گلستان طی یادداشتی در خصوص  عزادرای های ماه محرم نوشت:محرم؛رویدادی است که هر بچه وهر انسان ایرانی را با نامش یاد دسته های عزاداری در خیابان های شهر،ایستگاه های صلواتی،و مجالس عزا می اندازد.

اگر در مجلس امام حسین (ع)نگاه کنی هر نوع آدمی می بینی،یکی نماز خوان که برای تثبیت ایمانش آمده است و یکی بی نماز بلکه امام حسین به راه حق هدایتش کند.

 حتی ارمنی ها و مسیحی ها هم در مجلس عزای آقا امام حسین (ع) دیده می شوند،این بدان معنا است که این افراد باداشتن حتی یک دین دیگر قیام عاشورا را خیلی بیشتر از ما درک کرده اند چرا که علی رغم مسلمان نبودند به حسین (ع) و روز عاشورا اعتقاد دارند.

الان که بحث محرم گرم است و در فضای مجازی بازار شایعات داغ، عده ای که شبانه روزشان رستوران های لاکچری و سفرهای خارجی است می آیند خرده می گیرند و می گویند چرا این همه پول برای نذر امام حسین (ع) می دهید،همین پول را خرج فقرا کنید غافل از اینکه این مبالغ نذری ها از خود مردم تامین شده و خود مردم تصمیم گرفتند پولشان در کجا خرج شود.

این عده که برای پول خود هر تصمیمی می گیرند و آن را به شکم خارجی ها می ریزند چگونه به خود جرات می دهند راجب پول مردم تصمیم گیری کنند؟مگه غیر از اینه که فقرا نیز در مجلس امام حسین(ع)  سیر می شوند؟

عده ای دیگر می گویند ما مخالف هر نوع عزاداری هستیم چرا که امام حسین (ع)  به گریه و سینه زدن ما احتیاج ندارد و اصلا لزومی ندارد برای کسی که قرن های پیش شهید شده اینگونه عزاداری کرد.

درست می گوید امام حسین (ع) اصلا به گریه و سینه زنی ما احتیاج ندارد،ما هستیم که به امام حسین (ع)احتیاج داریم؛برای همین است که می گوییم ارمنی ها قیام عاشورا را درک کرده اند ولی برخی از مسلمانان هنوز متوجه پیام اصلی عاشورا نشده اند.

قیام عاشورا یعنی نماز سروقت، یعنی جهاد علیه کفار، یعنی مقاومت و ایستادگی، یعنی ایثار و شجاعت، یعنی مظلومیت؛ ما اگر اشکی میریزیم و سینه ای میزینم برای مظلومیت آقای مان است و اگر هر ساله ایام محرم عزاداری میکنیم تنها برای زنده نگاه داشتن قیام عاشورا و پیام آن برای مردم جهان است.

هدف اصلی همان پیام قیام عاشورا است چرا که اگر زمانی همه ی مردم جهان هدف نهایی این قیام را درک کنند صلح پایدار در جهان حاکم خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار