سریال «خانه عنکبوت» در ۴۰ قسمت به کارگردانی محمدرضا هنرمند و تهیه‌کنندگی منوچهر محمدی ساخته می‌شود.

صدام به شبکه افق می آید

«منوچهر محمدی» تهیه کننده با سابقه سینما و تلویزیون درباره روند نگارش فیلمنامه و موضوعی که در این سریال دنبال می‌شود گفت: سریال «خانه عنکبوت» زندگی صدام حسین را از به قدرت رسیدن و کودتای وی علیه احمد حسن البکر آغاز و تا اعدام و پایان زندگی وی به تصویر خواهد کشید.

تهیه کننده سریال «خاک سرخ» درباره مقاطع تاریخی که در این سریال به تصویر کشیده می‌شود، توضیح داد: در این سریال جدای از نمایش و تصویر سلطه حزب بعث و خانواده صدام بر سرنوشت ملت عراق، به وقایع جنگ تحمیلی، اشغال کویت و نهایتاً اشغال عراق توسط امریکا می‌پردازد. مقاومت و سرکوب شیعیان و کردها در دوران حاکمیت صدام از جمله دیگر محورهای سریال «خانه عنکبوت» است.

صدام شبکه افق

محمدی درباره نگارش و زمان تولید این سریال توضیح داد: کار طراحی و نگارش متن این سریال  توسط یک تیم نویسنده آغاز گردیده و پیش بینی می‌شود تا در سال ۹۴ مقدمات اجرایی پیش تولید این سریال عظیم و سنگین آغازشود.

 این سریال پیشتر بنا بود به کارگردانی سیروس مقدم ساخته شود که با کناره‌گیری وی مدتی متوقف شد که به‌نظر می رسد با گروه جدید تهیه کنندگی و کارگردانی در سریال «خانه عنکبوت» زوایای تاریک و ناگفته یکی از مخوف ترین دیکتاتورهای منطقه و خانواده وی و همچنین عمق حکومتی خودکامه که به مردم عراق اعم از سنی و شیعه و کرد رحم نکرد آشکار شود.

اعلام خبر کشته شدن ژنرال الدوری طی روزهای گذشته که در سازمان دهی و مدیریت فرقه داعش نقش بسزایی داشته،  بیانگر این نکته مهم است که باقی مانده حزب بعث و عوامل آن هنوز در تلاش برای ایجاد آشوب در منطقه هستند. ساخت سریال «خانه عنکبوت» می تواند نقش مهم و تاثیرگذاری بر روشنگری افکار عمومی مخاطبین و مردم منطقه داشته باشد تا از ظهور و شکل گیری دیکتاتورهای جدید در منطقه جلوگیری کند.

سریال «خانه عنکبوت» برای پخش از شبکه سراسری افق تهیه و تولید می‌شود.

ارسال نظر

آخرین اخبار