یادداشت//

اگر خانواده آدمی که اشرف مخلوقات است، حفظ نشود و از هم بپاشد دیگر هم فرهنگ، هم سیاست، هم اقتصاد و هم محیط زیست و طبیعتی که در آن به سر می بریم آسیب می بیند.

چه کسی مسئول حفاظت از نظام خانواده است؟/طبیعت مهم تر است یا زندگی انسان ها؟

به گزارش گلستان24؛احمد ملاشاهی یکی از فعالان رسانه ای استان گلستان، در یادداشتی نوشت:گاو بانگی همان فصل همسریابی مرال، گوزن های جنگل های شمال ایران در پاییز است زمانی که هم فرصت است و هم تهدید؛ فرصت از این جهت که طبیعت زایش و افزایش خانواده ی مرال ها را نوید می دهد و تهدید از این جهت که شکارچیان از این زمان برای فریب و به دام انداختن مرال ها استفاده می کنند.

شکارچیان با تقلید صدا و دمیدن در شیپوری که از قضا از شاخ گوزن ساخته شده، این زبان بسته ها را به مسلخ عشق می کشانند؛ در این هنگام، مرال ها غافل از آنکه بانگی که می شنوند نه صدای جفت شان است و نه صدای رقیب شان، هدف گلوله شکارچی قرار می گیرند.

دوستداران محیط زیست دراین ایام با تشکیل گروهایی سعی می کنند امنیت را برای فصل تشکیل خانواده مرال ها فراهم کنند این عزم عمومی ضمن تحسین، ناخوداگاه سوالی را در ذهن ما ایجاد می کند و آن این است که آیا خطر فقط فصل همسریابی مرال ها را تهدید می کند یا جامعه انسانی هم در معرض این تهدیدات است.

 چه دام های در مسیر انتخاب همسر برای جوان ما پهن شده است؟ آیا نسخه دوست پسر و دوست دختر همان نسخه گاوبانگی نیست ، آیا ازدواج سفید، عشق های مثلثی، شگرد شکارچیان عشق انسانها در مسیر تشکیل خانواده نیست. چرا در قبال شکارچیان انسان در شبکه ها و رسانه ها اینقدر منفعل و بی تفاوتیم وحتی برخی مواقع همراهیم.

آیا حفظ نظام خانواده نیاز به طرفداران و دوستدارانی ندارد که نسل بشر را از هدف تیرهای شیاطین دور نگه دارد. آیا فرهنگ و ارشاد ما ودیگر نهادها،  این خطر  را به اندازه دوستداران محیط زیست احساس می کنند و جدی می گیرند؟ آیا آنهایی که در شیپور فرهنگ برهنگی می دمند و یا تصویری از برهنگی و یا بی حجابی منتشر می شود رفتارشان به اندازه حقه ی کثیف  شکارچیان مرال، غیر انسانی نیست.

 اگر خانواده آدمی که  اشرف مخلوقات است، حفظ نشود و از هم بپاشد دیگر هم فرهنگ، هم سیاست، هم اقتصاد و هم محیط زیست و طبیعتی که در آن به سر می بریم آسیب می بیند. برای اینکه نسل گوزن ها وهمه موجودات در امان بماند ابتدا باید نسل انسانیت ، ادب و اخلاق ما انسانها حفظ شود، خانواده ، چشمه انسانیت ماست که حفظ آن، پاسداری از همه ی خوبی هاست.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار