با برگزاری این نوع جشن ها که در نیمه شعبان امسال و سالهای گذشته دیده شد،بیشتر تیشه به ریشه مذهب تشیع و فرهنگ انتظار امام زمان(عج) زده شد تا تقویت و اعتقاد به آن؛و این را هم باید متذکر شد که مردم در این شب،گویی منتظر مراسم رقص و پایکوبی هستند تا منتظر امام

حرمت شکنی‌ها به بهانه نیمه شعبان / از آوردن Dj تا رقاصی های مختلط دختر و پسر + تصاویر

ماه مبارک شعبان،ماه تولد گوهرهای اهل بیت و ماهی که در نیمه آن،بال سبز مهدویت،مکمل بال سرخ آن،قیام امام حسین(ع) شد و باعث تکمیل مذهب تشیع گردید.بار دیگر تولد امام زمان(عج)حجت آخرین خدا بر زمین گذشت.

سالها پیش نزدیک به نیمه شعبان که می‌شد،مردم به امید ظهور امام عصرشان،کوچه و خیابان ها را آذین بسته و شب تولد حضرت،در خیابانها شیرینی و شربت پخش می کردند و مجالس مولودی در منازل و کوچه ها برپا بود.

رفته رفته و با گذر زمان،در سالهای اخیر و با تغییر ذائقه مردم،مجالس مولودی و جشنهای ساده کمرنگ تر شده و به حاشیه رفتند و جای خود را به مجالس طرب انگیز و رقص و آواز دادند تا به قول عده ای روشنفکر،خوراک روحی جوانان مملکت جور شود و امام زمان(عج) خشنود تر شوند.

ولی متأسفانه با برگزاری این نوع جشن ها که در نیمه شعبان امسال و سالهای گذشته دیده شد،بیشتر تیشه به ریشه مذهب تشیع و فرهنگ انتظار امام زمان(عج) زده شد تا تقویت و اعتقاد به آن؛و این را هم باید متذکر شد که مردم در این شب،گویی منتظر مراسم رقص و پایکوبی هستند تا منتظر امامشان،طوری که اگر توسط کسی یا نهادی،از برپایی مجالس رقص جلوگیری شود شب آنها خراب شده و در حق جوانان مشتاق،ظلم صورت گرفته است. 

همچنین در این جشنها از حضور دختران و پسران با قیافه آرایش کرده و آنچنانی گرفته تا گروه ارکستر و دی جی و...،و هرچیز که کمتر سنخیت و یا هیچ سنخیتی با وجود مقدس و نازنین حضرت مهدی(عج) نداشته و ندارد دیده می‌شود.

متصدیان چنین مجالسی هم که انگار بویی از اسلام و تشیع نبرده اند،از هیچ تلاشی برای هرچه بهتر برگزار کردن مجالس طرب انگیزشان دریغ نکرده و با همت زیاد و جمع آوری کمک های مردمی،ساز ضد اسلام منافقین و معاندین را کوک می‌کنند.در بعضی موارد درجه انحراف به حدی بالاست که اگر صدای ضبط و باند و اکوی محلی از محل دیگر پایین تر باشد به نوعی شرمساری جلوی امام زمان (عج) محسوب می‌شود،همانطور که در ماه محرم صدای طبل و سنج هر هیئتی بلندتر بود،آن هیئت ثواب بیشتری می‌برد.

ولی متأسفانه در این مجالس فراموش شده که عدم برپایی نماز،صدای کرکننده موسیقی حرام،رقصیدن و رفتار زننده پسرها،آرایش کردن و لباس پوشیدن نامناسب دخترها باعث دلخوری و ناراحتی امام زمان می شود،و صد البته از حق الناسی که برگردن متصدیان این مجالس بابت فراهم کردن زمینه گناه هست،باید ترسید.

آیا واقعا مسئولین فرهنگی خواب هستند یا خود را به خواب زده اند؟!

مسئولین انتظامی حین رقص و آواز در این شب عزیز کجا هستند؟!

آیا مردم نباید حداقل در این شب عزیز حرمت داری کرده و از انجام افعال حرام پرهیز کنند تا شب ولادت حضرت،دل ایشان خون نباشد؟

حال با این وضعیت و دل شکسته حضرت ولی عصر(عج)،آیا واقعا انتظار ظهور داریم؟به نظر شما ظهور حضرت،بدون اصلاح جامعه و آمادگی جوانان با ایمان ممکن خواهد بود؟

باشد که با برچیدن این مجالس منحرف و ضد اسلام توسط مسئولین ذیربط و برپایی مجالس مولودی به صورتی که در گذشته ساده برگزار میشد و سراسر معنویت بود و با اصلاح جامعه،کشوری واقعا اسلامی داشته باشیم تا زمینه های ظهور حضرت صاحب الزمان(عج) فراهم شود.(اللهم عجل لولیک الفرج) / 

ارسال نظر

آخرین اخبار