خطرات و تهدیدات در اینترنت همواره در حال جولان دادن هستند و هرزمانی که قصد دارید در فضای مجازی چرخی بزنید

آنتی‌ویروس‌هایی که می‌توانیدآن‌ها را رایگان داشته باشید

خطرات و تهدیدات در اینترنت همواره در حال جولان دادن هستند و هرزمانی که قصد دارید در فضای مجازی چرخی بزنید؛ با یک کلیک اشتباه، ممکن است سیستم شما درخطر حمله‌ی ویروس‌ها و بدافزارها قرار بگیرد. این برنامه‌های مضر ممکن است اطلاعات حساس شمارا بدزدد و یا نابود کند و در شرایط حاد، می‌تواند به سخت‌افزار سیستم آسیب وارد کند؛بنابراین توجه داشته باشید که در امنیت بودن بهتر از پشیمان بودن است.

ما در این مطلب آنتی‌ویروس‌هایی را به شما عرفی می‌کنیم که بدون کوچک‌ترین هزینه‌ای می‌توانید به‌صورت رایگان آن‌ها را دانلود کرده و رایانه‌ی خود را از خطرات ایمن نگه‌دارید. این آنتی‌ویروس‌ها می‌توانند جلوی آلوده شدن رایانه را بگیرند و یا در صورت آلوده شدن، در از بین بردن آن‌ها یاری‌تان نمایند:

  1. آنتی‌ویروس AVG:

 این برنامه شاید بهترین نباشد اما دست‌کم هم‌رده‌ی بسیاری از آنتی‌ویروس‌های تجاری است که آن‌ها را با پرداخت هزینه دریافت می‌کنید. این آنتی‌ویروس یک سد و حفاظت پایه‌ای در برابر حملات ویروسی و برنامه‌های جاسوسی ایجاد می‌کند. شرکت AVG برای امنیت بیشتر نسخه‌ی دیگری از این برنامه بانامAVG Internet Security تولید کرده که علاوه بر امتیازات فوق، حفاظت‌های لحظه‌ای و آنی را در جستجوهای اینترنتی و در هنگام کار با شبکه‌های اجتماعی ایجاد می‌کند.

  1. آنتی‌ویروس Comodo

این برنامه، کمی متفاوت‌تر از بقیه برنامه‌های ضد بدافزاری هست. اساس کار این نرم‌افزار بدین‌صورت است که اجازه‌ی اجراشدن هیچ برنامه و یا صفحه‌ای را نمی‌دهد مگر آنکه بی‌خطر بودن آن ثابت شود. برای جلوگیری از هشدارهای بی‌رویه‌ی آنتی‌ویروس، می‌توان در قسمت تنظیمات، بدون پایین آمدن عملکرد نرم‌افزار، میزان هشدارها را کاهش داد.

  1. آنتی‌ویروس PC Tools

این برنامه‌ی ضد جاسوسی و ضدویروس، برای حفاظت صفحه زمینه‌ی ویندوز از انواع بدافزارها طراحی‌شده است. این نرم‌افزار در کنار این امکانات، قابلیت دیگری نیز دارد که هنگام مواجهه با سایتی مشکوک و قبل از کلیک کردن روی آن، به شما هشدار می‌دهد.

  1. Avast

این آنتی‌ویروس نیز مانند AVG، یک نرم‌افزار امنیتی جامع است، اما تنها تولیدات و خدمات پایه‌ای را به‌صورت رایگان در اختیار کاربران خانگی قرار می‌دهد.

  1. Ad-Aware

علی‌رغم اینکه این نرم‌افزار اساساً برای شناسایی ابزارهای تبلیغاتی مزاحم و جلوگیری از آن‌ها طراحی‌شده است اما اخیراً قابلیتی به نسخه‌ی رایگان آن اضافه‌شده تا جلوی همه‌ی ویروس‌ها و برنامه‌های جاسوسی را در لحظه بگیرد.

آنتی‌ویروس‌

  1. Hijack This

Hijack This طراحی‌شده تا گزارش‌هایی در مورد فایل‌ها و همچنین تنظیماتی که سیستم را در معرض حمله‌ی ویروسی قرار می‌دهد را به کاربر ارائه دهد. مشکل این نرم‌افزار این است او نمی‌تواند تفاوت فایل‌های مشکل‌دار و سالم را از هم تمییز دهد بنابراین قبل از استفاده بهتر از نحوه‌ی کار با برنامه و تنظیمات آن را یاد گرفته باشید.

  1. Microsoft Security Essentials

یک نسخه‌ی رایگان ضدویروسی مخصوص کاربران خانگی که توسط شرکت مایکروسافت تولیدشده و عملکرد آن بر پایه‌ی ایده‌ی پیشگیرانه است؛یعنی جلوی اجراشدن فایل‌ها و صفحات مشکوک را می‌گیرد.

  1. McAfee

 این شرکت، محصولات تجاری تولید می‌کند اما ابزارهای رایگانی نیز به‌منظور از بین بردن ویروس‌ها تولید می‌کند. این نرم‌افزار، ابزارهایی برای نابودی ویروس‌های شناخته‌شده‌ی Sasser, Bagle, Zafi, Mydoom, Lovsan/Balster, Klez و Bugbear است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار