عزت الله پورقاز دومین بازی ملی خود را امروز در کشور گوام کاملا دراماتیک پشت سر گذاشت ، عزت الله پورقاز مدافع مستحکم و با صلابت روستای سیجوال بندرترکمن دومین بازی ملی خود را برای تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در مقابل گوام بعنوان یکی از ۱۱ مرد ابتدایی کی روش شروع کرد.

کلین شیت عزت الله پورقاز ، عزت همه جوره در خدمت تیم ملی

عزت الله پورقاز دومین بازی ملی خود را امروز در کشور گوام کاملا دراماتیک پشت سر گذاشت ، عزت الله پورقاز مدافع مستحکم و با صلابت روستای سیجوال بندرترکمن دومین بازی ملی خود را برای تیم ملی جمهوری اسلامی ایران در مقابل گوام بعنوان یکی از ۱۱ مرد ابتدایی کی روش شروع کرد.

به گزارش گلستان24، عزت الله همانند انتظارها  بازی بسیار تحسین برانگیزی را در بازی امروز از خود به نمایش گذاشت او برای تیم ملی همه چیز گذاشت از پا گرفته تا سر و دستش را در اختیار تیم ملی قرار داد ، دقیقه ۷۱ وقتی بیرانوند اخراج شد اتفاق تاریخی برای فوتبال ترکمن صحرا و کارنامه فوتبالی عزت الله پورقاز رقم خورد و او با توجه به اینکه ایران هر سه تعویض خود را انجام داده بود با برتن کردن لباس سوشا مکانی بعنوان دروازبان ۲۰ دقیقه پایانی را برای تیم ملی کشورش دروازبانی کرد.

عزت الله که که با پست مهاجم در رده نوجوانان در کشور خوش درخشیده بود در طول سالیان گذشته پله پله به پست های عقب تر زمین نیز آمده بود و او امروز با دروازبانی تیم ملی به معدود بازیکنانی تبدیل شد که در همه پست های فوتبالی در سطح اول کشور و آسیا توپ زده است.

در روزی که کاملا خاطره انگیز برای عزت ما رقم خورد سردار ترکمن صحرا متاسفاته غایب بود تا نتواند تعداد گل های ملی خود افزایش دهد .

تیم ملی ایران در حالی که بیست دقیقه پایانی را بدون دروازه بان گذراند توانست به مانند بازی رفت با ۶ گل گوامی ها را در هم بکوبد.

به گزارش “ورزش سه”،همانطور که در بازی رفت و در تهران تیم ملی توانست ۶ بار دروازه گوامی ها را باز کند این سنت را در بازی برگشت نیز ادامه داد و با زهمتوانست با شش گل گوامی ها را در هم بکوبد. ایران به سه امتیاز این بازی برای حفظ صدرنشینی خود نیاز داشت تا با امتیاز از دست دادن احتمالی عمان نام خود را به عنوان تیم اول صعود کننده بر سر زبان ها بیندازد.

مرحله مقدماتی جام جهانی، گروه چهارم قاره آسیا، ساعت ٩ ورزشگاه د د دو گوام

داوران:  هو وای‌سینگ – لام نای‌کی‌سام و فوک پونگ‌شینگ از هنگ‌کنگ

کارت زرد:

دقیقه ۳۶ – اشکان دژاگه از ایران

کارت قرمز:

دقیقه ۵۱ – ماتکین از گوام

دقیقه۷۱ – علی رضا بیرانوند از ایران

ایران:

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی،عزت الله پورقاز، رامین رضاییان، میلاد محمدی، آندرانیک تیموریان، کمال الدین کامیابی نیا، اشکان دژاگه (۵۸ علی رضا جهانبخش)، کریم انصاری فرد، مهدی ترابی(۴۴ – مسعود شجاعی) و مهدی طارمی (۷۰ خسرو حیدری).

سرمربی: کارلوس کی‌روش

گوام:

گوام: داگلاس هریچ، الکساندر لی، شان نیکلاو، جاستین لی(۷۱ ناپوتی)، ماسون گریمز، ریان گای، جوناهان رومرو، جیسون کانلایف، جان ماتکین، مارلون اواننتز(۷۱ ماریانو)، آندره مالکولم

سرمربی: گری وایت

 

شرح بازی:

در حالی که تیم ملی کار سختی برای برد گوام در این بازی نداشت، توانست بازهم شش بار دروازه این تیم را باز کند و به قولی در برابر گوام دبل کند.

تیم ملی که این بازی را با حملات خود آغاز کرد خیلی زود و در دقیقه ۱۲ توانست اولین گل  را وارد دروازه حریف خود کند، پس از این گل نیز تیم ملی به حملات خود ادامه داد و چند بار دروازه حریف را تهدید کرد اما نتوانست به گل برسد تا اینکه بازهم در دقیقه ۳۰ موفق به انجام این کار شد تا با همین نتیجه نیمه اول را به پایان ببرد. مهمترین عملکرد گوامی ها در این نیمه یک ضربه کرنر بود که توسط آنها نواخته شد و به غیر از آن نمی توان گفت گوامی ها توانستند روی دروازه ما خطر بیافرینند.

اما در نیمه دوم نیز تیم ملی توانست به تعداد حملات خود اضافه کند و با اختلاف زمانی کم دروازه گوام را به صورت پیاپی باز کند. البته در این بازی که تنها دو مرتبه گوامی ها توانستند به دروازه ایران نزدیک شوند یکی از آنها نزدیک بود برای تیم ملی دردسرساز شود، موضوعی که در آن دروازه بان تیم ملی اخراج شد و مدافع این تیم جایگزین شد. البته این موضوع در نهایت دردسری برای تیم ملی ایجاد نکرد اما این ۱۰ نفره شدن جلوی ادامه گلزنی ملی پوشان را گرفت تا با زی با همان نتیجه بازی رفت به پایان برسد.

با این پیروزی تیم ملی ۱۴ امتیازی کماکان صدرنشین می ماند تا به انتظار بازی دیگر تیم بالانشین این گروه یعنی عمان بنشیند.

 

شرح گل‌ها:

۰ – ۱ (ایران، مهدی طارمی، دقیقه ۱۲) حرکت فوق العاده مهدی ترابی پشت محوطه جریمه گوامی ها با پاس تودر استثنایی وی ادامه یافت و مهدی طارمی نیز با عبور از بین مدافعان گوام خود را به توپ رساند و با بغل پایی دقیق توپ را وارد دروازه گوام کرد.

۰ – ۲ (ایران، کمال کامیابی نیا، دقیقه ۳۰) پاس رو به بیرون کریم انصاری فرد از محوطه شش قدم گوامی ها با دفع مدافعان آنها روبرو شد اما این توپ روی خط محوطه جریمه به کمال کامیابی نیا رسید و او نیز با ضربه ای محکم در دومین بازی ملی خود، به اولین گل ملی اش دست پیدا کرد.

۰ – ۳ (ایران، رامین رضاییان، دقیقه ۴۸) پاسکاری ایرانی ها در زمین گوام با حرکات تمرین شده آنها ادامه یافت و پاس پشت پای حرفه ای طارمی با ضربه روپای رضاییان گل سوم را برای ایران به ارمغان آورد.

۰ – ۴ (ایران، مسعود شجاعی، دقیقه ۵۱) حرکت انفجاری طارمی در محوطه جریمه گوامی ها با خطای بازیکن این تیم یک پنالتی برای ایران داشت و مسعود شجاعی این توپ را به گل چهارم ایران تبدیل کرد.

۰ – ۵ (ایران، کریم انصاری فرد، ۵۳) حرکتی که رامین رضاییان آغاز کرد را دژاگه با پاسی بی نقص به انصاری فرد تکمیل کرد و انصاری فرد نیز با ضربه ای به موقع گل پنجم تیم ملی را به ثمر رساند.

۰ – ۶ (ایران، مهدی طارمی، ۶۲) طارمی گلزنی تیم ملی در این جشنواره را ادامه داد، او از پاس کریم انصاری فرد بهترین استفاده را برد و در حالی که مدافعان گوام در خیال آفساید بودند گل ششم را به ثمر رساند.

 

دقایق حساس:

دقیقه ۸ – پاس در عرض اشکان دژاگه در محوطه شش قدم گوامی ها به طارمی رسید اما وی نتوانست از این فرصت استفاده کند. در این لحظه طارمی خود را پرت کرد اما نتوانست به خوبی به توپ ضربه بزند.

دقیقه ۱۹ – ارسال میلاد محمدی را کریم انصاری فرد با ضربه سر به سمت دروازه گوامی ها زد اما او در گل کردن این توپ موفق نبود.

دقیقه ۲۰ – پاس رو به بیرون بازیکنان پشت محوطه جریمه به کامیابی نیا رسید و شوت رو پا و محکم وی از پشت محوطه جریمه اما با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه ۲۵ – مهدی ترابی با جا گذاشتن چند بازیکن تیم گوام و به هم ریختن خط دفاعی آنها شوت خود را روانه دروازه این تیم کرد اما این توپ راهی خارج از زمین شد.

دقیقه ۳۶ – کریم انصاری فرد از داخل محوطه جریمه شوت محکمی را روانه دروازه گوام کرد اما این توپ به تیر دروازه آنها برخورد و توپ برگشتی را نیز خود وی به بیرون زد.

دقیقه  ۶۰ – اولین شوت گوامی ها در این لحظه نواخته شد و در چهارچوب ایران آمد اما این توپ توسط بیرانوند مهار شد.

دقیقه ۷۰ – ضربه محکم جهانبخش که می توانست گل هفتم را برای ایران به ارمغان بیاورد توسط دروازه بان حریف مهار شد.

دقیقه ۱+۹۰ – عزت پورقاز، دروازه بان این دقایق تیم ملی، با سرعت عمل خود بازیکن حریف را جاگذاشت تا یکی از معدود حملات گوامی ها خنثی شود.

 

بهترین بازیکن:

مهدی طارمی در روزی که بازیکنان هجومی تیم ملی توانستند بازی قابل قبولی از خود به نمایش بگذارند را می توان بهترین بازیکن تیم ملی دانست که در ۴ گل تیم ملی در بازی امروز تاثیر مستقیم داشت، وی دو بار توانست گلزنی کند، یک ضربه پنالتی به دست بیاورد و یک پاس گل استثنایی بدهد. طارمی ۷۰ دقیقه در میدان بود و بعد از آن نیز تعویض شد.

 

اتفاق ویژه:

اتفاقی که برای اولین بار در تاریخ ملی فوتبال ایران به وجود آمد در این بازی بود، جایی که علی رضا بیرانوند در دقیقه ۷۰ از بازی اخراج شد و به دلیل سه تعویضه بودن تیم ملی مدافع تیم ملی یعنی عزت پورقاز درون دروازه تیم ملی ایران ایستاد. اتفاقی جالب که برای اولین بار می افتاد و نام عزت اله پورقاز را در تاریخ ملی فوتبال ایران جاودانه کرد.

 

حاشیه:

*در حالی که استادیوم گوام تنها ۴۰۰۰نفر ظرفیت دارد سکوهای خالی به چشم می خورد تا مشخص شود مردم این کشور چندان علاقه ای به فوتبال ندارند.

*اشکان دژاگه اولین اخطار این بازی را بسیار ساده گرفت، وی نه به دلیل خطا که به خاطر زدن توپ قبل از سوت داور اخطار را گرفت.

*اولین تعویض تیم ملی اجباری بود و مهدی ترابی به دلیل مصدومیت قبل از پایان نیمه اول زمین بازی را ترک کرد.

*داور این بازی ۳ دقیقه وقت تلف شده برای نیمه اول محاسبه کرده بود که راس سه دقیقه در سوت پایان نیمه اول دمید.

*پورقاز جدیدترین دروازه ملی پوش ایران، بعد از سه تعویض تیم ملی و اخراج بیرانوند، دروازه بان تیم ملی، این مدافع تیم ملی درون دروازه ایستاد.

*داور دیدار برای نیمه دوم نیز ۴ دقیقه وقت تلف شده گرفت که ۳۵ ثانیه بعد از آن سوت پایان را به صدا درآورد.

ترکمن فوتبال

ارسال نظر

آخرین اخبار