بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران:

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: خداحافظی سردار آزمون از تیم ملی تصمیمی اشتباه و بچگانه بود زیرا تیم ملی جای ناز کردن نیست و پوشیدن پیراهن آن آرزوی هر بازیکنی است.

سردار آزمون بچگانه خداحافظی کرد!

به گزارش گلستان24؛ فرشاد پیوس در حاشیه اکران خصوصی فیلم مستند «فرشاد آقای گل» که شامگاه جمعه در سینما کاپری گرگان برگزار شد در نشست خبری با خبرنگاران استان گلستان، اظهار کرد: آقای صادقی برای تهیه فیلم مستند «فرشاد آقای گل» از گرگان به رشت آمد زیرا من در آن زمان سرمربی تیم سپیدرود رشت در لیگ دو بودم و دیدار حساسی با بادران برای صعود به لیگ یک داشنیم.

وی افزود: آن زمان مشکلاتی با مدیریت باشگاه داشتیم زیرا قراردادهای کادر فنی و بازیکنان پرداخت نشده بود و بسیار تحت فشار بودیم، آقای صادقی برای من توضیح داد که می‌خواهد اقدام به ساختن این فیلم مستند کند و اطلاعات و آرشیو بسیاری خوبی هم داشت و من هم استقبال کردم.

پیوس تصریح کرد: من یک ریال برای ساخت این فیلم مستند پرداخت نکردم و تمام هزینه‌های ساخت آن را آقای صادقی خودش تقبل کرد و این فیلم بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

وی ادامه داد: به عقیده من تولید چنین فیلم مستندهایی برای شناساندن پیشکسوتان به جوانان و نوجوانان امروز بسیار تاثیرگذار است.

کیروش در جام جهانی ترسو عمل کرد

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه به نتایج ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ اشاره و اظهار کرد: به عقیده من ایران در جام جهانی ساختار دفاعی فوق العاده‌ای داشت اما اگر آقای کیروش دل و جرات بیشتری در حملات داشت حتی می‌توانستیم اسپانیا و پرتغال را شکست دهیم.

پیوس افزود: بازیکنان ایران وظایف خود را به بهترین نحو در زمین انجام می‌دادند و اگر در فاز هجومی موفق بودیم امکان صعود به مرحله حذفی جام جهانی وجود داشت.

وی بیان کرد: آقای کیروش در بسیاری از مواقع ترسو عمل کرد و تاکتیک‌هایش به گونه‌ای بود که می‌خواست گل‌های کمتری بخوریم، به طور مثال من انتظار داشتم سردار آزمون یکی از پدیده‌های جام جهانی باشد اما وظایف دفاعی وی از وظایف هجومی‌اش بیشتر بود.

وی در خصوص انتخاب علیرضا فغانی به عنوان داور دیدار رده بندی جام جهانی، خاطرنشان کرد: افتخار بزرگی برای فوتبال کشورمان است که علیرضا فغانی دیدار رده بندی جام جهانی را قضاوت خواهد کرد و وی حتی توانایی قضاوت دیدار فینال را هم داشت.

با تاکتیک دفاعی در جام ملت‌ها به مشکل می‌خوریم

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان اینکه ایران کار بسیار سختی برای قهرمانی در جام ملت‌های آسیا دارد، اظهار کرد: عربستان، کره جنوبی، ژاپن و استرالیا، تیم‌های بسیار قدرتمندی هستند و به عقیده من اگر با همان تاکتیکی که در جام جهانی بازی کردیم به جام ملت‌ها برویم به مشکل خواهیم خورد.

پیوس افزود: البته من موافق ماندن آقای کیروش به عنوان سرمربی تیم ملی هستم اما باید در کنار ساختار دفاعی به فاز هجومی هم بپردازند زیرا برای قهرمان شدن در آسیا باید عملکرد گلزنی خوبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: امیدوارم شرایطی مهیا شود تا تیم ملی بتواند پس از ۴۲ سال قهرمان جام ملت‌های آسیا شود و امیدوارم در این ۶ ماه باقی مانده ضعف‌ها را برطرف و نقاط قوت را تقویت کنیم.

فدراسیون فوتبال مقصر جنگ کیروش و برانکو است

بازیکن اسبق تیم فوتبال پرسپولیس تهران در خصوص جدال لفظی کارلوس کیروش و برانکو ایوانکوویچ گفت: کیروش برای اینکه افکار را از سمت خودش دور کند توپ را به زمین برانکو انداخت و به نظرم کار حرفه‌ای نبود زیرا مردم پس از دیدارهای تیم ملی در جام جهانی راضی بودند که کیروش آن مصاحبه را علیه برانکو انجام داد.

پیوس افزود: البته برانکو هم نباید پاسخ ایشان را می‌داد و این مسائل به فوتبال ایران لطمه می‌زند، به عقیده من مقصر فدراسیون فوتبال است زیرا باید به این موضوع ورود و جلوگیری می‌کرد.

وی ادامه داد: من از طرفداران کارلوس کیروش بودم اما در خصوص مربیان ایرانی و بازیکنان شاغل در لیگ ایران صحبت‌های خوبی مطرح نکرد.

هیچ بازیکنی نباید برای پوشیدن پیراهن تیم ملی ناز کند

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران در خصوص خداحافظی سردار آزمون از تیم ملی گفت: به عقیده من سردار آزمون تصمیم اشتباهی گرفت و نمی‌دانم مشاور این بازیکن چه افرادی هستند، آزمون بازیکنی است که می‌توانست سال‌های سال به نیم ملی کمک کند.

پیوس تصریح کرد: تصمیم سردار آزمون بچگانه و عجولانه بود و باید با پیشکسوتان مشورت می‌کرد تا بهترین تصمیم را بگیرد اما فکر می‌کنم به زودی از تصمیمش منصرف شود.

وی اضافه کرد: پوشیدن پیراهن تیم ملی آرزوی هر بازیکنی است و هیچ کس نباید برای پوشیدن این پیراهن ناز کند زیرا وظیفه هر بازیکنی است که به تیم ملی کمک کند.

گرشاسبی کجای فوتبال بوده است؟

بازیکن اسبق تیم فوتبال پرسپولیس تهران به حضور تیم‌های پرسپولیس و استقلال در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا و رویارویی آنها با تیم‌های قطری اشاره و اظهار کرد: قطری‌ها پس از رویارویی با پرسپولیس و استقلال به دنبال بازیکنان این دو تیم بودند و تا کنون امید ابراهیمی به لیگ این کشور پیوسته و به دنبال وحید امیری هم هستند.

پیوس افزود: البته تا حدودی باید به بازیکنان حق داد که برای کسب درآمد بیشتر تصمیم‌های دیگری بگیرند اما گاهی اوقات باید عشق به پیراهن و باشگاه را هم در نظر گرفت، بازیکنان نباید گذشته خود را فراموش کنند و برای پیراهن و هواداران ارزش قائل باشند.

وی یکی از دلایل ترک کردن تیم توسط بازیکنان را ضعف مدیریتی دانست و گفت: آقای گرشاسبی مدیرعامل پرسپولیس کجای فوتبال بوده است؟ زمان ما مدیران فوتبالی مانند آقایان عابدینی و دادکان فعالیت داشتند که بازیکنان حساب زیادی روی آنها باز می‌کردند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار