تیم‌های راه یافته به پلی آف سوپرلیگ بسکتبال بانوان، ​فردا در پایان مرحله مقدماتی مشخص می‌شوند.


جدال نهایی تیم‌ها برای پلی آف

به گزارش گلستان 24  ؛ مرحله مقدماتی سوپرلیگ بسکتبال بانوان فردا در دو گروه به پایان می‌رسد. مهمترین رقابت این هفته میان تیم‌های دانشگاه آزاد تهران و هیرو برگزار می‌شود که صدرنشین گروه الف را تعیین می‌کند. دانشگاه آزاد در دور رفت موفق به شکست هیرو شده بود و تیم هیرو با توجه به اتفاقات بازی آبادان در این هفته اجازه استفاده از تینا عیسائیان کاپیتان خود را ندارد. طبق حکم موقت کمیته انضباطی، ​پوران عباسی سرمربی هیرو هم دو هفته حق نشستن روی نیمکت این تیم را ندارد.

تیم نفت آبادان به عنوان سومین تیم گروه الف این هفته میزبان دانشگاه گلستان است. گلستان هم پیش از این صعود خود را به مرحله پلی آف قطعی کرده بود.

تیم‌های باژوند بوشهر و شرکت ملی گاز هم در حالی به مصاف هم می‌روند که شانسی برای صعود به پلی آف ندارند.

 
وضعیت پیچیده گروه ب

 

مسابقات گروه ب در حالی برگزار می‌شود که تکلیف تیم‌های گروه بهمن و نامی نو برای صعود به پلی آف قطعی است؛ اما سه تیم خانه بسکتبال بندرعباس، صدرا و نارسینا با ۱۲ امتیاز شرایط یکسانی دارند و پاز تهران با ۱۱ امتیاز به این سه تیم نزدیک است. در نهایت دو تیم از این چهار تیم به مرحله پلی آف صعود می‌کنند.

بندرعباس این هفته میزبان پاز تهران است که با ۱۱ امتیاز در قعر جدول رده بندی جای دارد، صدرا میزبان نامی نو اصفهان است و نارسینا میزبانی گروه بهمن را برعهده دارد.

در صورت شکست نارسینا، ​صدرا و بندرعباس در مسابقات فردا، ​این سه تیم با پاز تهران (۱۳ امتیاز) ​ هم امتیاز می‌شوند. به این ترتیب تفاضل امتیازی مسابقات چهار تیم مقابل هم محاسبه شده و دو تیم با تفاضل بالاتر به پلی آف صعود می‌کنند.

در صورت پیروزی بندرعباس و شکست تیم‌های صدرا و نارسینا، ​تیم بندرعباس ۱۴ امتیازی شده و به مرحله بعد صعود می‌کند. تیم‌های صدرا و نارسینا هم با ۱۳ امتیاز، ​شرایط برابری پیدا می‌کنند و مسابقات رو در روی این تیم‌ها تعیین کننده می‌شود.

در صورت پیروزی تیم‌های صدرا یا نارسینا مقابل حریفان هم سناریو‌های دیگری رقم می‌خورد که با توجه به قدرت حریفان، احتمال این اتفاق کمرنگتر است.

گفتنی است تیم‌های اول تا چهارم دو گروه به مرحله پلی آف صعود می‌کنند و تیم‌های پنجم و ششم گروه‌ها به صورت ضربدری مسابقات حذفی برگزار می‌کنند تا دو تیم سقوط کننده به لیگ دسته یک مشخص شوند.

مرحله پلی آف به صورت ۲ برد از ۳ مسابقه برگزار می‌شود.

برنامه کامل هفته دهم سوپرلیگ بانوان به شرح زیر است:

پنج شنبه ۲۰ دی

ساعت ١١:٠٠ پالایش نفت آبادان- دانشگاه گلستان

ساعت ١١:٠٠ باژوند - شرکت ملی گاز

ساعت ١١:٠٠ دانشگاه آزاد اسلامی - هیرو

ساعت١٢:٣٠ صدرا - نامی نو

ساعت١١:٠٠ خانه بسکتبال بندرعباس- پاز تهران

ساعت ١١:٠٠ نارسینا- گروه بهمن

ارسال نظر

آخرین اخبار