رییس کل دادگستری گلستان خبر داد:

پرونده موسوم به پیش فروش خودرو 6 متهم داشت که پس از سه جلسه رسیدگی به ریاست قاضی مزیدی ، رای آن صادر شد .

رای پرونده متهمان پیش فروش خودرو صادر شد / رد مال ، حبس و جزای نقدی رای دادگاه برای متهمان

پرونده موسوم به پیش فروش خودرو  6 متهم  داشت که پس از سه جلسه  رسیدگی به ریاست قاضی مزیدی ، رای آن صادر شد .

به گزارش گلستان 24، رئیس کل دادگستری گلستان گفت: دادگاه متهم ردیف اول این پرونده علی اکبر طاهری را به تحمل سه سال حبس ، رد مال به شکات به میزان چهار میلیارد و دویست و سی و دو میلیون تومان و نیز پرداخت جزای نقدی دو برابر این مبلغ در حق دولت محکوم کرد .

وی گفت: قاضی چهار متهم دیگر این پرونده را  هر یک از آنان را به تحمل شش ماه حبس و پرداخت جزای نقدی به مبلغ بیست میلیون ریال در حق دولت محکوم کرد.

وی گفت: دادگاه ، برای ششمین  متهم این پرونده نیز به علت این که در تحقق جرم مساعدتی نداشته است مستند به اصل 37 قانون اساسی، رأی برائت صادر کرد .

هاشمیان گفت: این رأی با عنایت به بند ر ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۹۲ و بندهای ۳ و ۱۰ استجازه از مقام معظم رهبری و مواد ۲۸ و ۳۳ آیین‌نامه اجرایی آن، قطعی و غیرقابل تجدیدنظر است.

رئیس‌کل دادگستری گلستان بیان کرد: رأی به همه 66 شاکی پرونده  ابلاغ‌شده و مسئول اجرای این حکم برای رد مال به شاکیان، دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان است.

پرونده پیش فروش خودرو پس از پرونده معروف به پرهام آزادشهر، و گندم های مفقودی سومین پرونده‌ای بود که به دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی گلستان ارجاع شد. در این پرونده، متهمان از طریق پیش فروش خودرو و با وعده تحویل خودرو بیش از 4 میلیارد تومان از مردم کلاهبرداری کردند .این پرونده درست زمانی شکل گرفت که دادگاه علنی پرونده پرهام آزادشهر که به همین شیوه از مردم کلاهبرداری شده بود در حال رسیدگی بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار