عیسی پایین محله، مدیر اسبق آموزش و پرورش استان گلستان در مصاحبه اختصاصی با گلستان24 ، در مورد موضوع واگذاری 950 مدرسه به بخش خصوصی و بحث پولی شدن مدارس گفت:

واگذاری مدارس به بخش خصوصی عجولانه و بدون کارشناسی است!

عیسی پایین محله، مدیر اسبق آموزش و پرورش استان گلستان در مصاحبه اختصاصی با گلستان24 ، در مورد موضوع واگذاری 950 مدرسه به بخش خصوصی و بحث پولی شدن مدارس گفت: تا آنجایی که من اطلاع دارم مدارسی به بخش خصوصی واگذار شده است که قالبا مدارس روستایی هستند. در روستا هم  اکثرا مردم تنگ دست هستند.

81372364-6052524

 وی افزود: وقتی مدارس به بخش خصوصی واگذار می شود، آموزش و پرورش، امسال مبلغی را به عنوان اعتبار، به این مدارس می دهد و هیچ بعید نیست مثلا در سال آینده بگویند که این مدرسه غیر دولتی است. ما هیچ اعتباری به آن ها نمی دهیم و خودشان باید آن را اداره کنند. بدیهی است که وقتی دولت این هزینه را نپردازد این مردم هستند که باید این هزینه ها را متحمل شوند. بنابراین فشار بی حد و حصری روی مردم خواهد آمد.

پایین محله با ذکر این موضوع که در قانون اساسی ما آمده است که از دوره ابتدایی تا پایان مقطع متوسطه، تحصیل رایگان است گفت: ما عملا داریم مصوبه مجلس را می بینیم که این چنین پیش پای وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است.

وی معتقد است: این موضوع باید کارشناسی می شد. در مکان هایی که تعداد مدارس زیاد است؛ چند مدرسه به بخش غیر دولتی واگذار شود که اگر مردم نخواستند و یا توسط این مدارس در محدودیت قرار گرفتند بتوانند در همان مقطع تحصیلی در مدرسه دیگر ثبت نام کنند.

80694132-4297282

پایین محله همچنین با گفتن این که به عقیده من این پروژه در دراز مدت جواب نمی دهد، افزود: نقدی که ما به آموزش و پرورش داریم این است که برای جبران کمبود نیرو، از نیروهای تحصیل کرده دانشگاهی در همان شهرستان بهره گرفتند که آموزش لازم را ندیده اند. اکنون هم که مدارس غیر دولتی می شوند، مدیران مدارس اجازه دارند که نیروهای انسانی خود را از بخش غیر دولتی بگیرد. خوب این چه فرقی با اعتراضی که مسئولین فعلی به این سیستم داشتند دارد؟ این دو با هم فرقی ندارد.این کار باید با صبر حوصله بیشتری انجام می گرفت و تعجیل نمی شد. باید کارشناسی می شد.

مدیر اسبق آموزش و پرورش استان گلستان با نگاهی نقد آمیز به موضوع واگذاری عجولانه و بدون کارشناسی مدارس به بخش خصوصی افزود: حتی فکر نکردیم که باید مدارس را به چه کسانی واگذار کرد؟ ملاک انتخاب فقط گزینه اخلاقی افراد بوده است و صلاحیت علمی افراد ارزیابی نشده است. باید فراخان داده می شد و افراد مختلف واجد شرایط، در حیطه رقابتی سالم رقابت می کردند، تا مدارس به افرادی که تجربه بیشتری در این زمینه داشتند واگذار می شد. اما متاسفانه بدون تبلیغات مدارس واگذار شده است و معلوم نیست به چه کسانی واگذار شده است .

 

ارسال نظر

 • فرهنگی
  0

  این موضوع چقدر صحت دارد ؟

  واقعا مدارس میخواهد خصوصی شود؟

  اینم از دولت شیب ملایم

 • گلستان بلاگ
  0

  سلام
  با تشکر از مطلب ارسالیتون
  این مطلب در سایت "گلستان بلاگ" منتشر شد
  http://golestanblog.ir/%D9%88%D8%A7%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5%DB%8C-%D8%B9%D8%AC%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%88-%D8%A8%D8%AF/

  موفق باشید

آخرین اخبار