با حضور معاون اوقاف و امور خیریه کشور

بهره برداری از ۱۰ واحد مسکونی در گرگان و آب دار شدن زمین‌های کشاورزی موقوفه امامزاده عبدالله بخش فندرسک علی آباد کتول دو طرحی بود که اداره اوقاف و امور خیریه گلستان امروز آن‌ها را افتتاح کرد.

تامین آب زمین‌های کشاورزی موقوفه امامزاده عبدالله بخش فندرسک علی آباد کتول

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری گلستان24 ، ده واحد مسکونی اوقاف در قالب دو مجتمع 5 واحدی امروز با حضور معاون مالی و پشتیبانی اوقاف کشور در گرگان به بهره برداری رسید.

همچنین با حضور هوشیار زمین‌های کشاورزی موقوفه امامزاده عبدالله بخش فندرسک علی آباد کتول آب دار شدند. 

این چاه که پس از ۳۰سال بهره برداری سه سال پیش از مدار خارج شده بود با پیگیری هیئت امنای امامزاده عبدالله معصوم آباد فندرسک، همراهی مردم و اداره اوقاف و امور خیریه احیا شد.

چاه جدید در مجاورت چاه قبلی به عمق ۲۰۰متر با اعتباری بیش از ۷۰۰میلیون تومان حفر شد و با خروجی ۶ اینچ آب برای استفاده ۶هکتار از درختان این امامزاده و ۳۰هکتار زمین‌های تابعه به بهره برداری رسید.

هوشیار معاون مالی و پشتیبانی سازمان اوقاف کشور در مراسم افتتاح این طرحها گفت : از نخبگانی که دارای طرح تولیدی باشند با اعطای تسهیلات حمایت می کنیم.

وی در خصوص حمایت از بخش کشاورزی هم افزود: در راستای احیا و یا احداث چاه های عمیق در زمین های کشاورزی هم اداره اوقاف تسهیلات در اختیار متقاضیان قرار می دهد و در مدت معین آن تسهیلات برگشت داده شود تا در جای دیگری استفاده شود.

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار