رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان :

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: برای کاهش آسیب ها در زمان های بحرانی باید مهارت کادر درمان را با آموزش های پدافند غیرعامل افزایش دهیم.

مهارت کادر درمان با آموزش های پدافندغیرعامل افزایش یابد

به گزارش گلستان 24، سعید گل فیروزی در همایش تخصصی پدافند غیرعامل و مدیریت حوادث و بلایا در نظام سلامت اظهار کرد: قدمت پدافند غیرعامل به اندازه تاریخ زندگی انسان است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: از همان گذشته‌های دور انسان‌ها با روش‌های گوناگون مثل کندن خندق و ساخت دیوار دفاعی پدافند غیرعامل را در زندگی به کار می‌بردند.

وی بیان کرد: پدافند غیرعامل موجب ارتقا بهداشت جامعه و کاهش آسیب پذیری در زمان بحران و خدمات رسانی مناسب به مردم می‌شود.

گل فیروزی بیان کرد: همه‌گیری کرونا در جهان، تدابیر و زیرساخت‌های کشورها را مشخص کرد و کشور ایران نشان داد در مواقع بحرانی بسیار قدرتمند است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان تصریح کرد: بلایای طبیعی و بیماری‌های همه گیر مثل کرونا فرصتی است تا نقاط قوت و ضعف خود را بشناسیم و در جهت تقویت نقاط قوت و رفع کمبودها قدم برداریم.

وی ادامه داد: کشور ما در معرض حوادث طبیعی است و در طول تاریخ شاهد بیماری‌های واگیر مثل سل و وبا هم قرار گرفته است، بنابراین ما باید با یادگیری مهارت‌های پدافند غیرعامل مهارت خود را افزایش دهیم.

گل فیرروزی تاکید کرد: دانش و مهارت دو ابزار مهمی است که می‌توانیم با کمک آن آسیب‌ها را در مواقع بحران به حداقل ممکن کاهش دهیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: دانش با مطالعه و تحقیق و مهارت، با تمرین زیاد حاصل می‌شود و هدف پدافند غیرعامل در حیطه درمان افزایش مهارت کادر درمان است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار