به مناسبت ایام الله دهه فجر؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده در ایام الله دهه فجر بیش از 6 هزار برنامه در گلستان اجرا می شود.

اجرای 6 هزار برنامه در گلستان

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده در ایام الله دهه فجر بیش از 6 هزار برنامه در گلستان اجرا می شود.

به گزارش گلستان 24، عادله کشمیری، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در ستاد دهه فجر اظهار کرد: بیش از 6 هزار برنامه قرآنی، فرهنگی،هنری، رسانه و تلوزیون در استان به مناسبت ایام الله دهه فجر در گلستان پیش بینی شده است.

وی افزود: نواختن زنگ انقلاب، غبار روبی گلزار شهدا، آذین بندی اداره ها و کتابخانه ها، برگزاری بیش از 200 برنامه دیدار ووتجلیل از خانواله شهدا، رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس، بدگزاری 9 همایش در دهه فجر با موضوعات انان خمینی احیاگر اسلام ناب محمدی، موضوعات بصیرتی، منزلت زن، جوان ایران، برگزاری بیش از 200 نشست تخصصی ، دونمایی از کتب، نقش فعلان رسانه در گام دوم انقلاب، نشست اندیشه ورزان اتقلاب اسلامی با مداحان و ذاکران اهل بیت، برگزاری بیش از 15 جشنواره، برگزاری جشنواره شعر و داستان،مد و لباس، هنرهای تجسمی، نمایش نامه نویسی، نمایش خوانی، برگزاری بیش از 50 نمایشگاه عکس و خوش نویسی در فضای مجازی، برگزاری بیش از 50 عصر شعربدگزاری بیش از 50 عصر شعر، برگزاری بیش از 70 کارگروه شعرو داستان، 40 مسابقه فرهنگی با موضوعات فرهنگی در استان برگزار خواهد شد.

وی از برگزاری 30 مسابقه کتابخوانی، 40 نمایشگاه کتاب، 10 نمایش خیابانی با موضوعات انقلاب در استان خبر داد و گفت:در این ایام اجرای 4 کنسرت اقوام در فضای مجازی و یک کنسرت موسیقی بین هنرمندان موسیقی استان و کشور ترکمنستان به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با اشاره به اینکه بیش از چهار هزار برنامه از سیمای گلستان انعکاس داده خواهد شد،گفت: این برنامه ها به دو زبان فارسی و ترکمنی پخش می شود.

کشمیری خاطرنشان کرد: با همکاری سازمان و نهاد هایی چون کمیته امداد امام خمینی، بهزیستی، ورزش و جوانان، سازمان های مردم نهاد و معاون سیاسی امنیتی استاندار گلستان جهیزیه حدود 300 زوج جوان تهیه و در روز 15 بهمن با برگزاری جشن نمادین در تالار سیمرغ راهی خانه بخت خواهند شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار