مدیرکل کمیته امداد استان گلستان از توزیع ۱۲ هزار کیسه همیان مولا بین اصناف، خیران و مراکز نیکوکاری گلستان برای تأمین سبد غذایی نیازمندان در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد.

توزیع ۱۲ هزار کیسه همیان مولا بین اصناف، خیران و مراکز نیکوکاری گلستان

به گزارش گلستان۲۴؛ اسکندر اسکندری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این نهاد با مشارکت خیران و مردم نیکوکار امسال، اقدامات ارزشمند و متنوعی مانند جشن رمضان، اکرام ایتام، اطعام نیازمندان، طرح همیان مولا و مفتاح الجنه برای خدمت به جامعه هدف تحت حمایت این نهاد و نیازمندان گلستانی در ماه مبارک رمضان برگزار می‌کند.

وی با اشاره به طرح‌های اجرایی اطعام نیازمندان در ماه مبارک رمضان اظهار کرد:‌ امسال برای ماه رمضان تاکنون 12 هزار کیسه همیان مولا برای تأمین سبد غذایی به ارزش تقریبی هر بسته 200 هزار تومان برای اطعام مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان بین خیران توزیع‌شده که این نهاد در کوتاه‌ترین زمان نسبت به توزیع اقلام و موادغذایی اهدایی به نیازمندان اقدام می‌کند.

اسکندری بابیان اینکه رمضان ماه ضیافت الهی، فرصت ارزشمندی برای کمک به نیازمندان و دستگیری از محرومان است افزود: امسال 9000 پرس غذای گرم برای تحویل به درب منزل ایتام و محسنین پیش‌بینی‌شده است.

وی با اشاره به بهره‌گیری از برنامه‌های هفته اطعام و اکرام از 15 تا 21 ماه رمضان گفت: طرح هر شب، یک سفره افطاری در مساجد و حسینیه و تکایا تمامی شهرستان‌های سطح استان به مدت 7 شب برگزار و از بیش از 24 هزار نیازمندان گلستانی پذیرایی می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با توجه به برگزاری جشن رمضان سال جاری در همه شهرستان‌های استان گفت: جشن رمضان برای دریافت نذورات و کمک‌های 24 هزار حامی و خیر گلستانی و همچنین تجلیل از 400 نفر از خیران و حامیان برتر سراسر استان برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: هر شب برنامه دیدار مسئولان استانی در قالب طرح مفتاح الجنه به‌منظور تکریم و دلجویی از خانواده‌های ایتام برای حل مشکلات مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از قبیل مسکن، اشتغال، جهیزیه در منازل آن‌ها حضور می‌یابند.

اسکندری همچنین از اجرای برنامه‌های مختلف این نهاد، اعم از طرح کمک به آزادی زندانیان با استفاده از ظرفیت خیران گلستانی در ماه پربرکت رمضان خبر داد.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با توجه به تهیه 200 هزار پاکت جمع‌آوری فطریه برای توزیع بین عموم مردم در ماه رمضان امسال گفت: سال گذشته این نهاد با رشد 103 درصدی نسبت به سال قبل، بیش از 9 میلیارد تومان زکات فطریه و کفاره در ماه رمضان جمع‌آوری و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیازمندان پرداخت کرده است.

 اسکندری با اشاره به اهمیت ویژه طرح اکرام ایتام و محسنین در ماه رمضان و اهمیت بسزای حامی یابی و مشارکت نیکوکاران در شب‌های قدر گفت: خوشبختانه سال گذشته 16 هزار و 660 حامی به 8 هزار و 160 فرزند یتیم و محسنین گلستانی با تمسک به سیره‌ی امیرمومنان حضرت علی (ع) در اکرام ایتام و محسنین، 14 میلیارد تومان کمک کردند.

 اسکندری با توجه به سرانه پایین پرداختی حامیان ایتام و محسنین نسبت به میانگین ماهانه 250 هزار تومان کشوری خاطرنشان کرد: کمیته امداد استان گلستان دارای 11 هزار و 970 حامی برای 4740 فرزند یتیم و 4700 حامی برای 3425 فرزند محسنین است که نیازمند جذب حدود 5 هزار حامی در ماه مبارک رمضان امسال برای افزایش سرانه فرزندان ایتام و محسنین هستیم.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار