رئیس سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت: تاکنون یک‌هزار و ۲۳۰ رأس دام سبک از محل کمک‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) بین دامدارانی که در سیل اخیر دچار خسارت شده بودند، توزیع شد.

توزیع 1230 رأس دام سبک بین دامداران گلستانی سیل زده

به گزارش گلستان۲۴؛ مختار مهاجر صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهارداشت: سیل اخیر حدود دو هزار میلیارد تومان به بخش‌های زراعی، باغی، دام و طیور، آب و خاک و غیره خسارت وارد کرده است.

وی افزود: در سیل اخیر بخشی از دام سبک و سنگین دامداران به ویژه عشایر در شرق استان تلف شده است. طبق آخرین آماری که از سوی شهرستان‌ها اعلام شده است 14 هزار و 800 رأس دام سبک در سیل اخیر تلف شده‌اند.

رئیس جهادکشاورزی استان بیان داشت: اداره کل دامپزشکی استان تلف شدن و دفن بهداشتی سه هزار و 800 رأس دام را تأیید کرده است که خسارت‌ها در مرحله نخست به این دامداران پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: ستاد اجرایی فرمان امام (ره)  چهار هزار رأس دام سبک برای دامداران سیل‌زده گلستانی پیش‎بینی کرده است که تاکنون یک‌هزار و 230 رأس دام بین خسارت دیدگان توزیع شده است.

مهاجر گفت: اولویت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با خانواده‌های تحت پوشش نهادهای حمایتی و اقشار کم درآمد و ضعیف است و دست کم 14 رأس دام سبک برای هر خانواده پیش‌بینی شد.

وی افزود: بعد از توزیع دام‌های سبک بین دامدارانی که دامپزشکی تلفات دام آنان را تأیید کرده است، به بررسی و جبران خسارت‌های دامدارانی که سیل دام آنان را با خود برده و یا دفن بهداشتی نکرده‌اند، می‌پردازیم و در صورت تأیید غرامت به آنان پرداخت خواهد شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار