مدیرکل کمیته امداد گلستان با اشاره به جمع‌آوری ۵۷ میلیارد تومان زکات در استان گفت: گلستان رتبه نخست جمع‌آوری زکات را در کشور دارد و پیش‌بینی می‌کنیم امسال مبلغ زکات جمع‌آوری شده نسبت به سال قبل ۱۰ درصد افزایش پیدا کند.

افزایش ۱۰ درصدی پرداخت زکات در استان

به گزارش گلستان۲۴؛ اسکندر اسکندری ظهر امروز در گردهمایی مسئولان حوزه‌های نمایندگی ولی فقیه در جهادکشاورزی و مدیران کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه 4 کشور شامل استان‌های گلستان، سمنان، خراسان‌های رضوی، شمالی و جنوبی اظهارداشت: گلستان همواره در پرداخت و جمع‌آوری زکات از استان‌های برتر کشور است.

وی یادآور شد: سال گذشته 57 میلیارد تومان زکات در استان جمع‌آوری شد و گلستان رتبه نخست کشور را در این زمینه کسب کرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بیان داشت: با توجه به آمار جهادکشاورزی استان 355 هزار هکتار گندم و 75 هزار هکتار جو در استان کشت شده که این محصولات در حال برداشت است.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این است که امسال مبلغ زکات جمع‌آوری شده در استان نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش داشته باشد.

اسکندری گفت: بیش از پنج هزار نفر در استان جزو عاملان و مبلغان زکات هستند و فعالیت خود را آغاز کرده‌اند.

وی با بیان اینکه زکات جمع‌آوری شده در همان استان هزینه خواهد شد، افزود: بخشی از زکاتی که در استان جمع‌آوری می‌شود صرف کارهای عمرانی و بخش زیادی از آن صرف اقدامات محرومیت‌زدایی از جمله تعمیر و تهیه مسکن، کمک معیشتی، تأمین جهیزیه و غیره خواهد شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گفت: سال گذشته از مجموع زکات جمع‌آوری شده در استان 85  درصد آن معادل 45 میلیارد تومان برای رفع نیازهای محرومان و 15 درصد دیگر آن براساس نیت زکات‌دهنده صرف اقدامات عمرانی شد.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار