حق شناس گفت: جنگ تحمیلی موجب شد مرز ارزش های انقلاب اسلامی جلوتر از مرز جغرافیایی ما باشد و امروز انقلاب اسلامی به عراق، لبنان و ... صادر شده است.

انقلاب اسلامی با جنگ تحمیلی جلوتر از مرز جغرافیایی ایران قرار گرفت

به گزارش گلستان ۲۴؛ «هادی حق شناس» امروز (یکشنبه 31 شهریورماه) در مراسم رژه مشترک نیروهای مسلح استان گلستان در میدان بسیج گرگان اظهار کرد: جنگ تحمیلی برای ما دستاوردهای بزرگی به همراه داشت.

 

استاندار گلستان با بیان اینکه همیشه کمتر در خصوص پایان جنگ سخن گفته می شود، افزود: شاید برای نسل جدید سوال باشد که چرا آغاز جنگ تحمیلی به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است که دلیل عمده آن به این علت است که ما آغازگر جنگ تحمیلی نبودیم.

 

حق شناس بیان کرد: در شرایطی که نظام اسلامی نوپا بود و انسجام داخلی در دولت و نیروهای نظامی وجود نداشت دشمن جنگ را بر ما تحمیل کرد و بیش از 50 کشور به صدام کمک کردند تا جنگ را بر کشور تحمیل کنند.

 

وی با بیان اینکه کشورهایی که در جنگ تحمیلی پشتیبان صدام بودند امروز کجا هستند، ابراز کرد: واقعیت آن است که در آن مقطع برخی کشورهای منطقه فریب استکبار جهانی را خوردند البته هزینه آن را هم دریافت کردند و بعدها دشمن به سراغ آنها هم رفت.

 

استاندار گلستان تأکید کرد: گرچه جنگ هزینه مادی فراوانی بر کشور تحمیل کرد اما آن هزینه به یک سرمایه گذاری بزرگ، اساسی و بنیادین تبدیل شد که یک نماد آن پهپاد و اقتدار ایران در توقیف کشتی نفتکش انگلیسی بوده است.

 

حق شناس با اشاره به اینکه شهدای فراوان، جانبازان و آزادگان امروز به یک اقتدار برای ایران اسلامی تبدیل شدند، یادآور شد: امروز هیچ کس جرأت حمله به ایران را ندارد و بیشترین تسلیحات نظامی امروز در منطقه قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه عربستان سعودی که بیشترین تجهیزات نظامی را خریداری کرده بود با چند پهپاد یمنی فلج شده است، اذعان کرد: همانطور که توسعه قابل خریداری نیست امنیت نیز قابل خریداری نیست و عربستان سعودی و سایر کشورهای امثال او نمی توانند با خرید تجهیزات برای خود امنیت به ارمغان بیاورند.

 

استاندار گلستان با تأکید بر اینکه ما هرگز شروع کننده جنگ نخواهیم بود اما دست ‎درازی دشمن به خاک وطن را بی پاسخ نمی گذاریم، گفت: اقتدار نظامی ایران بر منطقه تحمیل شده و قطعاً این اقتدار تا ده ها سال آینده ادامه خواهد داشت که این مهم از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

 

حق شناس بیان کرد: جنگ تحمیلی موجب شد مرز ارزش های انقلاب اسلامی جلوتر از مرز جغرافیایی ما باشد و امروز انقلاب اسلامی در عراف لبنان و ... صادر شده است و در صورتی که ایران تهدید شود سایر کشورها در مرزهای جغرافیایی دیگر از ایران دفاع می کنند که این از دیگر دستاوردهای جنگ تحمیلی است.

 

وی با بیان اینکه ترامپ که خود را به دیوانگی می زند جرأت ندارد که در خصوص مسائل ایران تصمیم بگیرد، خاطرنشان کرد: امروز اقتدار نظامی ما درونزا است و جنگ تحمیلی باعث شد که امروز به این اقتدار نظامی در منطقه دست پیدا کنیم.

 

استاندار گلستان افزود: ما هفته دفاع مقدس را گرامی می داریم چراکه اقتدار ما وابسته به ایمان مردم است نه به اسلحه ما.

/شبستان

ارسال نظر

آخرین اخبار