رئیس پلیس آگاهی گلستان از تشکیل چهار پرونده استخراج بیت کوین در گلستان خبرداد و گفت: تاکنون ۲۰۰ دستگاه استخراج بیت کوین در گلستان ضبط شده است.

۲۰۰ دستگاه استخراج بیت کوین در گلستان ضبط شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ مجتبی مروتی در گفتگو با خبرنگار مهر به موضوع استخراج غیرقانونی بیت کوین پرداخت و اظهار کرد: تاکنون چهار پرونده در ارتباط با دستگاه های ماینینگ قاچاق در استان تشکیل شده که در پی آن نزدیک به ۲۰۰ دستگاه، ضبط کردیم.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان بیان کرد: هنوز از صدور مجوزی برای واردات دستگاه استخراج بیت کوین اطلاعی ندارم و غالب این دستگاه ها به صورت غیر قانونی وارد کشور می شوند که مطابق قوانین قاچاق کالا با آن برخورد می کنیم.

مروتی ادامه داد: مقررات بیت کوین و شیوه بهره برداری در این حوزه، مربوط به پلیس آگاهی نبوده و ما تنها وظیفه برخورد با دستگاه های قاچاق استخراج بیت کوین را داریم.

رئیس پلیس آگاهی استان گلستان ادامه داد: تنها افرادی که مجوز اسخراج بیت کوین را از سازمان صمت گرفته و علاوه برآن از دستگاه های ماینینگ که به طور قانونی وارد کشور شده است، استفاده می کنند، توانایی فعالیت در این حوزه را دارند و  و ما هیچگونه وظیفه ای برای بررسی مجوز ها در این زمینه نداریم.

وی گفت: به دلیل مصرف برق بالای دستگاه های استخراج بیت کوین، سازمان صنعت، معدن و تجارت بایستی بر اساس مصوبه هیئت دولت، مجوز صادر کند و برابر مصوبه، برق صنعتی به آنها بدهد.

وی خاطرنشان کرد: استخراج بیت کوین به دلیل مصرف بالای برق، قابل استفاده با جریان برق خانگی نبوده و گاهی مردم شیطنت کرده و از برق شهرک های صنعتی استفاده می کنند که جرم محسوب می شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار