استاندار گلستان گفت: ارتقاء کیفی خدمات بهداشتی و پزشکی در اولویت است.

ارتقاء کیفی خدمات بهداشتی و پزشکی در اولویت است

به گزارش گلستان ۲۴؛ هادی حق شناس صبح شنبه در همایش بیمه سلامت گلستان اظهارکرد: سلامتی نعمتی ارزشمند است و به فرموده رسول مکرم اسلام (ص) در کنار امنیت، نعماتی مجهول محسوب می شوند که در خلاء آنها ارزش و جایگاهشان قدر دانسته می شود.

وی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش کرده است سلامتی، بهبود کیفیت خدمات بهداشتی و رفاه عمومی جامعه را به عنوان اصولی اخلاقی و منشی انسانی مورد توجه قرار دهد و علی رغم تمام کاستی ها، ایجاد ظرفیت هایی همچون بیمه سلامت توانسته است سطح مناسبی از رضایت بندی را فراهم آورد.

حق شنای گفت: هفته بیمه سلامت براساس فرامین رهبر معظم انقلاب و سیاست های دولت تدبیر و امید فرصتی مغتنم در راستای تشریح اقدامات صورت گرفته جهت رفاه اجتماعی، عدالت محوری، رفع همپوشانی بیمه ای، گسترش طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع محسوب می شود و در عین حال آغاز سالی برای تلاش گران این عرصه است تا با همتی مضاعف خدمات خود را به مردم عزیز استان ارتقا بخشند.

وی اظهارامیدواری کرد که با خدمات شایسته این سازمان به هم استانی های گرامی شاهد کاهش آلام بیماران و بیمارداران باشیم چرا که ارتقا کیفی خدمات بهداشتی و پزشکی و همچنین سلامتی شهروندان گلستان اولویت محسوب می شود.

مهر

ارسال نظر

 • میر رسولی
  0

  مرگ یکی از هموطنان بعد از پاسکاری از خانه به بیمارستان و قصور در درمان اصلاً هم خنده دار نیست!
  مرگ حق است؛ به علوم پزشکی گلستان چه ربطی دارد؟!
  ما نفهمیدیم مگر این مملکت قانون ندارد؟! یک بام چند هوا است؟! زبانم لال مگر ملوک الطوایفی شده که هر استان قانون من درآوردی خودش را اجرا می کند؟! یعنی هر کس زود تر بیدار شود رئیس است؟! مگر قوانین گلستان با هرمزگان فرق دارد؟!
  چه شده است؟! دیگر می خواهید چه شود؟! پزشک حاذقی، یک بنده خدایی را در استان هرمزگان عمل کرد و بعد از عمل حین ریکاوری حالا مریض وول خورد چی شد از روی تخت افتاد و مختصری فوت کرد. حالا معلوم نیست موزائیک سفت بود، مریض خودشو سفت نگرفته بود خلاصه هر چی بود عمرش به دنیا نبود و بهشتی شد. حالا گیر دادن به مسئولان بیمارستان که شما مقصر هستید و باید پاسخگو باشید و ...
  به قول حشمت فرودس دِکی... بیا و خوبی کن... توی این پائیزی که همه در حال عکس گرفتن با برگ های پائیزی و استکان چای و قهوه و «کتاب بیشعوری» خاویر کرمنته و «مسیر سبز» استوین کینگ برای پست های اینستاگرامی شان هستند پزشک باید عمل کند، کارت خوانش را هم به سامانه مالیات وصل کند بعد هم سین جیم بشود که چرا مریض وول خورده و از روی تخت افتاده است. تازه این لابلا در عین ناباوری دو نفر را هم انفصال موقت کردند! به حق چیزهای ندیده و نشنیده...
  چرا نمی خواهید قبول کنید مرگ حق است؛ چه می دونم عزرائیل خودشو بَده نمی کنه؛ هر که آمد به جهان اهل فنا خواهد؛ این شتری است که در خونه همه چرت می زنه؛ آدمی از مرگ خود چاره نیست؛ آدمي‌زاد تخم مرگ است؛ عمر اگر هزارسال است آخرش مرگ است؛ مرگ پیر و جوان نمی‌شناسد و ... بازم بگم یا بسه...
  باز خدا را شکر در استان گلستان از این سین جیم کردن ها و پیگیری ها خبری نیست. در جریان هستید که در یکی از بیمارستان های شرق استان گلستان بیماری با سل شدید هر پس از مراجعه به بیمارستان از نظر مسئول اورژانس سالم تشخصی داده می شد و با آزانس به خانه ارجاع داده می شد تا اینکه بنده خدا در همین رفت و آمد ها فوت کرد. یعنی هر بار که این بنده خدا سرفه کنان به اورژانس می آمده مسئول اورژانس می گفته: «پدر جان بازم اومدی؟ شما که چیزیت نیست! شاید چیزی تو گلوت گیر کرده سرفه می کنی! تِِخ کن تِِخ کن...» بعد هم نیم ساعت اکسیژن بهش وصل می کردن و می گفتن: «راستشو بخوای پدر جان ما اینجا دست و بال مون تنگه .... دارن اورژانس جدید واسمون درست می کنن اینجا پر گرد و خاکه... شما الان برو خونه، 22 بهمن که اورژانس جدید افتتاح شد بیا هر چند روز که خواستی مهمون ما باش!» بعد هم آژانس می گرفتند و مریض راهی خانه می کردند. بار آخر هم تا آژانس زنگ زدند که بیاید و مریض را به خانه ببرد مرحوم بدون هماهنگی راهی بهشت شد و راننده آژانس غر غر کنان و شاکی برگشت! خدا را شکر اینجا هرمزگان نیست کسی را انفصال از خدمت کنند و تا الان هم هیچ کس بازخواست نشده است و همه سر جایشان هستند!
  حالا یک عده گیر دادند که علوم پزشکی گلستان باید پاسخگو باشد. مثل اینکه هنوز متوجه نشدند مرگ حق است و به دانشگاه علوم پزشکی گلستان هیچ ربطی ندارد! کاظم میر رسولی – بهیار بازنشسته

آخرین اخبار