رییس کل دادگستری گلستان گفت: جامعه وکلا در قالب بسیج حقوقدانان به افزایش آگاهی حقوقی مردم و کاهش دعاوی کمک کنند.

وکلا به افزایش آگاهی حقوقی مردم کمک کنند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان امروز در نشست مشترک دستگاه قضایی و کانون وکلا به مناسبت هفته قوه قضاییه، از وکلا برای کمک به افزایش آگاهی‌های حقوقی دعوت کرد و گفت: جامعه وکلا در قالب بسیج حقوقدانان به افزایش آگاهی حقوقی مردم و کاهش دعاوی کمک کنند.

هاشمیان با اشاره به این که اسناد عادی بلای جان محاکم استان شده است گفت: وکلا باید در کنار دستگاه قضایی مردم را به سمت تنظیم اسناد و قرارداد‌ها در دفاتر اسناد رسمی هدایت کنند.

هادی هاشمیان از وکلا خواست:اجازه ندهند برخی وکلا با اقدامات خود جایگاه وکلا را خدشه دار کنند.

وی در ادامه سخنان خود گفت: امروز انتظار مردم از دستگاه قضایی بیشتر شده و این امر اگرچه مسئولیت ما را بیشتر کرده است، اما این تصور را هم ایجاد کرده که در همه مسائل باید دستگاه قضایی تصدی گری کند درحالیکه وظیفه ما مطالبه گری از دستگاه هاست.

حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی دادستان مرکز استان هم در این نشست با بیان این که از حضور وکلا در پرونده‌ها استقبال می‌کنیم گفت: حضور وکیل به احقاق حق و شفاف شدن پرونده‌ها کمک می‌کند.

اوبه وکلا توصیه کرد: در روند پرونده‌های حقوقی از حرکت به سمت تشکیل پرونده‌های کیفری خودداری کنند و در پرونده‌های خانوادگی هم برای سازش طرفین کمک کنند.

او از وکلا برای پیشگیری هم دعوت کرد و گفت: از پیشنهادات وکلا برای کاهش پرونده‌ها و رفع مشکلات مردم استقبال می‌کنیم.

محمود اسپانلو معاون منابع انسانی دادگستری استان هم در این نشست گفت: پیشتر به دادستان‌های سراسر استان اعلام کردیم فعالیت موسسات حقوقی غیرقانونی است و با این موسسات در صورت اعلام اسامی آن‌ها از سوی کانون وکلا برخورد می‌کنیم.

او افزود: آماده برگزاری نشست‌های علمی و دوسویه با وکلا به ویژه در قالب نشست‌های نقد آرا هستیم.

احمد جعفری رئیس شورای حل اختلاف استان هم در این جلسه از همکاری نکردن برخی وکلا برای سازش در پرونده گلایه کرد.

سلیمانی رییس کانون وکلا هم در این نشست از راه اندازی اتاق داوری کانون وکلا در استان خبر داد و گفت: در اتاق داوری اختلافات بین مردم و وکلا حل و فصل می‌شود.

سلیمانی در ادامه سخنان خود با بیان این که از وضعیت سند عادی در جامعه زجر می‌کشیم گفت:هیچ حقوقدانی در تنظیم روابط حقوقی مردم به ویژه قرارداد‌ها حضور ندارد که این امر دردسر‌های حقوقی زیادی هم برای مردم و هم برای دستگاه قضا ایجاد کرده است و نیاز است در این بخش چاره اندیشی شود.

سلیمانی، فعالیت موسسه‌های حقوقی را یکی از معضلات استان عنوان کرد و از دادگستری استان خواست از فعالیت این موسسه‌ها جلوگیری کند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار