یغمایی گفت: ۱۳ هزار کلاس کنترل شده در دانشگاه گلستان در ایام کرونا در نیم فصل دوم برای دانشجویان برگزار شد.

برگزاری ۱۳ هزار کلاس درس مجازی در دانشگاه گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از شبستان از گرگان، «فرهاد یغمایی» صبح امروز (شنبه 14 تیر) در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد: دانشگاه گلستان ازنظر جمعیت دانشجویی جزو بزرگ‌ترین دانشگاه های استان به شمار می رود و 160 هیئت علمی در این دانشگاه فعالیت می کند و در آینده این عدد به 200 نفر خواهد رسید.

 

رئیس دانشگاه گلستان ادامه داد: در حال حاضر 80 رشته تحصیلی در این دانشگاه تدریس می شود که 34 رشته در مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته، 41 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و پنج رشته در مقطع دکتری را شامل می شود.

 

یغمایی بابیان اینکه در حال حاضر چهار هزار و 68 دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند، ابراز داشت: سه هزار و 278 نفر در مقطع کارشناسی، 748 نفر در کارشناسی ارشد و 32 نفر در مقطع دکترا در این دانشگاه تحصیل می کنند.

 

وی بابیان اینکه 6 هزار و 80 نفر تاکنون از دانشگاه گلستان فارغ التحصیل شدند، ابراز داشت: چهار دانشکده علوم پایه، علوم انسانی، فنی مهندسی گرگان و فنی مهندسی علی آباد کتول زیر مجموعه این دانشگاه فعالیت می کنند.

 

رئیس دانشگاه گلستان خاطرنشان کرد: 13 هزار کلاس کنترل شده در دانشگاه گلستان در ایام کرونا در نیم فصل دوم برای دانشجویان برگزار شد و با تولید نرم افزار آزمون برگزاری امتحانات به صورت مجازی و آنلاین انجام شد.

 

یغمایی به طرح جامع دانشگاه اشاره کرد و افزود: این طرح در سال 95 بازنگری شد و در مساحت 65 هکتار در نظر گرفته شد.

 

وی ابراز داشت: این دانشگاه به شبکه سراسری پست یک مگاواتی برق و شبکه سراسری پست 400 پوندی گاز متصل شده است که فرآیند زیرساختی را برای سال های آینده این دانشگاه برآورده می کند.

 

رئیس دانشگاه گلستان بابیان اینکه از خیرین و ائمه جمعه سرخنکلاته در اهدای زمین و ساخت این دانشگاه همکاری کرد، افزود: حصارکشی پردیس جدید، راه سازی، ساختمان سازمان مرکزی، دانشکده علم انسانی و علوم اجتماعی، مسجد، ساختمان اساتید، پروژه تصفیه خانه آب، فاز نخست جاده تندرسی، زمین چمن مصنوعی، پست یک مگاواتی برق و پست 400 پوند گاز در حال حاضر در این دانشگاه به بهره برداری رسیده است.

 

یغمایی افزود: ساخت ساختمان های دانشکده علوم، سلف سرویس مرکزی، سقف سازه فضای کار سالن ورزشی، تصفیه آب خاکستری، محوطه سازی دانشکده علوم، علوم انسانی و ساختمان اساتید دکتر هومن و برق رسانی به دانشگاه علوم و سالن غذا خوری در دست اجرا است.

 

وی یادآور شد: پروژه های احداث خوابگاه پسران، پروژه اجرای شبکه جمع آوری آب باران (مدیریت سبز)، پروژه احداث مخزن 200 مترمکعبی ذخیره آب در قسمت جنوبی سایت، پروژه اجرایی شبکه داخلی آب‌رسانی و تکمیل محوطه سازی نیز ازجمله پروژه هایی در دست مطالعه در این دانشگاه به شمار می رود.

 

رئیس دانشگاه گلستان گفت: برای ساختمان دانشکده علوم انسانی و علوم اجتماعی این دانشگاه تفاهم نامه ای با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی دانشگاه گلستان منعقد شده است و بنا شد در آن زمان دو میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار به این دانشگاه از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اختصاص پیدا کند.

 

یغمایی بابیان اینکه تعهد دانشگاه به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آن زمان به گونه ای بود که قابلیت اجرایی نداشت، خاطرنشان کرد: بنا بود که دانشگاه رشته کارشناسی ارشد تعاون را راه اندازی کند که چنین رشته ای وجود نداشت و جذب دانشجو از تعاونی های اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اتفاق بیفتد که امکان پذیر نیست و لذا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرده است که باید اعتبار اختصاص یافته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگردد و نیاز است که مجمع نمایندگان استان گلستان به این مسئله و حل این اختلاف ورود پیدا کند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار