حق شناس با بیان اینکه کل درآمد کشاورزان گلستانی از گندم و کلزا به میزان درآمد یک ماهه پالایشگاه یا یک واحد صنعتی بزرگ نیست، گفت: علت اصلی مهاجرت روستائیان در استان درآمد است.

علت اصلی مهاجرت روستائیان درآمد است/ خام فروشی حلقه مفقوده درآمد گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از شبستان از گرگان، «هادی حق شناس» صبح امروز (سه شنبه 17 تیر) در همایش توجهی دهیاران استان گلستان اظهار کرد: در خصوص برگزاری برنامه ها و همایش ها به همه سازمان ها و دستگاه های اجرایی توصیه می کنم که این جلسات را به دلیل شیوع ویروس کرونا در زمان کوتاه برگزار کنند.

 

استاندار گلستان ادامه داد: باید اینگونه جلسات در استان کمتر برگزار شود تا بتوانیم از این ویروس منحوس کرونا هرچه زودتر عبور کنیم.

 

حق شناس از فعالیت دهیاران برای پیشگیری و مقابله از کرونا تقدیر کرد و افزود: در حال حاضر برخی از شهرهای استان وضعیت قرمز دارند ولی شرایط ما نسبت به اسفند بهتر است و این مهم به مفهوم آن نیست که کمتر پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

 

وی گفت: توسعه روستا به مفهوم افزایش میزان روستاها نیست و برای توسعه روستا باید به امکانات زیرساختی و ایجاد درآمد پایدار در روستاها توجه کنیم.

 

استاندار گلستان یادآور شد: امکانات روستاها در حال حاضر با 30 سال گذشته قابل مقایسه نیست ولی باز شاهد مهاجرت از روستاها به شهرها هستیم و علت اصلی مهاجرت از روستاها درآمد است.

 

حق شناس با بیان اینکه حاصل دست رنج مردم استان گلستان در بخش تولیدات گندم و کلزا دو هزار و 400 میلیارد تومان است که کمتر از یک ماه تولید پالایشگاه و یا یک واحد صنعتی بزرگ است، ابراز داشت: میانگین درآمد استان گلستان 50 درصد میانگین درآمد کشور است.

 

وی خام فروشی را حلقه مفقوده افزایش درآمد استان گلستان برشمرد و افزود: اگر بتوانیم محصول خام را به کالای نهایی تبدیل کنیم ارزش افزوده در روستا یا شهرستان می ماند و از سویی دیگر اشتغال نیز در آن منطقه فراهم خواهد شد.

 

استاندار گلستان با بیان اینکه به ازای هر ۲۰۰ نفر روستایی یک عضو شورا و دهیار وجود دارد، خاطرنشان کرد: در مجموع در استان گلستان سه هزار و ۱۴۱ عضو شورای روستا و ۹۰۸ دهیار فعالیت می کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار