بارش‌های رگباری که از دو سه روز گذشته در گلستان به‌ویژه در مناطق شرقی استان آغاز شد همچنان ادامه دارد و صبح امروز طغیانی‌شدن رودخانه‌ها در برخی مناطق از جمله آزادشهر و جاری‌شدن سیلاب در بخش‌هایی از کلاله خسارت‌هایی به‌بار آورد.

رودخانه‌های گلستان طغیانی شد /‌ سیلاب منطقه شرق ‌را دربرگرفت / خسارت ‌به منازل ‌و زمین‌های کشاورزی

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان، فعالیت سامانه بارشی که از سه روز قبل در استان گلستان آغاز شد، سبب بارش‌های رگباری، رعد و برق و وزش نسبتاً شدید باد در بخش‌هایی از استان به‌ویژه در شرق استان شد.

روز گذشته بارش شدید باران سبب جاری شدن سیلاب در بخش‌هایی از شهرستان مراوه‌تپه شد که خسارت به منازل مسکونی، جاده، زمین‌های کشاورزی و غیره را در پی داشت.

همچنین بارش شدید باران دیروز در گرگان سبب بسته شدن جاده زیارت و توسکستان شده بود که با کمک عوامل راهداری این جاده‌ها بازگشایی شده است.

صبح امروز نیز در پی فعالیت این سامانه بارشی و وقوع بارش‌های رگباری رودخانه‌ها در شهرستان آزادشهر طغیان کرد و سبب جاری شدن سیلاب در برخی مناطق شد.

در شهرستان کلاله نیز بارش‌های نقطه‌ای سبب جاری شدن سیلاب، آبگرفتگی معابر و خسارت به منازل مسکونی و اراضی کشاورزی شده است.

مدیریت بحران استان گفته است دستگاه‌های اجرایی شهرستانی و استانی در حال کمک‌رسانی به این مناطق هستند و برآورد خسارت‌ها نیز به‌زودی انجام می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار