مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گلستان از احداث ۵۶ بابا مدرسه در استان خبرداد و گفت: امسال در بخش اشتغال اجتماع محور چهار و ۵۰۰ فرصت شغلی ایجاد می کنیم.

احداث ۵۶ مدرسه در گلستان/ ۴۵۰۰ فرصت شغلی امسال ایجاد خواهیم کرد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، محمدمهدی سلمان زاده اظهار کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام مجری اصل ۴۹ و ۴۵ قانون اساسی بوده و دو بنیاد وابسته برکت و احسان دارد.

وی افزود: در گذشته بنیاد برکت اقدامات عام‌المنفعه را پیگیری می‌کرد و در زمینه های عمرانی، اقتصادی، مدرسه سازی، بهداشت، اجتماعی و غیره فعالیت داشتیم اما با راه اندازی بنیاد احسان وظایف تفکیک شد و بنیاد احسان در حوزه اجتماعی و بنیاد برکت در حوزه های عمرانی و اقتصادی فعالیت می کنند.

سلمان زاده در خصوص اقدامات حوزه اجتماعی بیان کرد: دانش آموزان زیر ۱۰ سال را تحت پوشش قرار داده و در سال گذشته از ۵۳۳ کودک حمایت کردیم و مراکز ناباروی و غیره از دیگر طرح ها است.

ساخت ۵۶ مدرسه، احداث چهار مرکز بهداشتی، تکمیل بیمارستان برکت فاطمه الزهرا(س) مینودشت و مرمت و احداث ۴۳ مسجد از اقدامات عمرانی بود که وی به آن ها اشاره کرد.

طبق گفته مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) گلستان این ستاد تاکنون ۲۲۵ میلیارد تومان در استان هزینه کرده و طرح و پروژه و اقدامات خیرانه انجام داده است.

ایجاد ۴۵۰۰ شغل در دستورکار امسال

وی تصریح کرد: در حوزه اقتصادی سال گذشته دو هزار و ۵۰۰ جوان بیکار جویای کار را ساماندهی کرده و با همکاری فنی و حرفه‌ای و جهاد دانشگاهی آموزش‌های لازم به آن ها داده شد و تا سقف ۴۰ میلیون تومان به آنها تسهیلات پرداخت کردیم.

سلمان زاده بیان کرد: امسال هم با توجه به سال جهش تولید برنامه داریم، چهار هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد کنیم.

وی توضیح داد که در بخش اقتصادی سه نوع فعالیت داریم؛ در بخش اشتغال اجتماع محور ایجاد چهار و ۵۰۰ شغل در دستور کار بوده و در بخش بنگاه محور هم از واحدهایی که سرمایه در گردش نداشته و یا مشکل دارند و یا می‌خواهند افزایش فاز داشته باشند حمایت کرده و در قالب سهمی وارد شده و تا ۴۹ درصد می‌توانیم وارد سهم آن شرکت شویم.

سلمان زاده تأکید کرد که اما ستاد در این شرکت ها قصد ماندن ندارد و بعد از سه الی پنج سال با قسطی کردن سهم از آن شرکت خارج می شود.

وی بیان کرد: در بخش تسهیلات محوری هم تا سه میلیارد تومان تسهیلات داه و تفاهم‌نامه‌ای با بانک های عامل داریم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار