معاون پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس با اشاره به ضرورت توانمندسازی معلمان برای تدریس در شرایط کرونایی، گفت: 68 دوره ضمن خدمت برای معلمان گنبدی طراحی و برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

برگزاری 68 دوره ضمن خدمت برای معلمان گنبدی/ معلمان برای آموزش مجازی آماده‌اند

به گزارش گلستان ۲۴؛ محمد عسکری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گنبدکاووس با اشاره به اینکه توانمندسازی معلمان به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های ما در سال پیش‌روست، اظهار کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و برگزاری کلاس‌ها به صورت مجازی افزایش توانمندی و کیفیت آموزش معلمان یک ضرورت انکارناپذیر است.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی پیش‌رو بر اساس نیازسنجی‌هایی که صورت داده‌ایم دوره‌های ضمن خدمت بسیاری را در نظر گرفته‌ایم، افزود: بر این اساس بالغ بر 68 عنوان دوره آموزشی ضمن خدمت برای معلمان گنبدی طراحی و برنامه‌ریزی شده است که امیدواریم با همت والای فرهنگیان عزیز به بهترین نحو ممکن اجرایی شده و به خروجی مثبت منتهی شود.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش گنبدکاووس با تاکید بر اینکه این دوره‌ها کاملا رایگان برگزار خواهد شد، خاطرنشان کرد: در صورت استمرار وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در شهرستان تمامی دوره‌های ضمن خدمت بصورت آنلاین و از طریق سامانه Ltms برگزار خواهد شد.

عسکری با بیان اینکه در صورتی که وضعیت شهرستان در محدوده زرد یا سفید قرار بگیرد نیز تابع تصمیمات ستاد شهرستانی مقابله با کرونا خواهیم بود، ادامه داد: در صورتی که این ستاد مجوز برگزاری دوره‌ها را به صورت حضوری صادر کند قطعا برای برگزاری حضوری دوره‌ها آمادگی لازم را خواهیم داشت.

وی جامعه هدف دوره‌های ضمن خدمت را ٥ هزار و ٨٥٠ نفر از شاغلان فرهنگی شامل آموزگاران، دبیران، هنر‌آموزان و مدیران و معاونین مدارس دولتی و غیردولتی گنبدکاووس عنوان کرد و گفت: تمامی فرهنگیان با هماهنگی سرگروه‌های آموزشی می‌توانند حداقل ٤٠ ساعت دوره ضمن خدمت را به صورت تخصصی و عمومی به منظور توانمندسازی و ارتقای آگاهی خود طی کنند.

معاون پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش و پرورش گنبدکاووس با اشاره به اینکه در حال حاضر در شرایط خاصی قرار گرفته‌ایم، تصریح کرد: به منظور آماده سازی فرهنگیان برای بازگشایی مدارس دوره‌هایی تحت عنوان «ملاحظات بازگشایی مدارس در شرایط کرونا» و «پیشگیری از بیماری‌های حاد تنفسی» را به صورت آنلاین با شرکت یک هزار و ٥٠٠ نفر برگزار کردیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار