مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان گفت: مومنانی که نذورات خود را مقید نکرده‌اند می‌توانند آن را در راستای دستگیری از مستمندان و حمایت از دانش آموزان هزینه کنند.

نذورات محرم می تواند صرف هزینه های تحصیلی دانش‌آموزان شود

به گزارش گلستان ۲۴؛ حجت‌الاسلام روح‌الله سلیمانی فرد در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: دو طرح را برای حمایت از تحصیل دانش‌آموزان در استان دنبال می‌کنیم که یکی طرح جلب مشارکت خیران در تهیه کیف و نوشت افزار ایرانی و اسلامی برای دانش‌آموزان مناطق محروم و کمتر برخوردار بوده و همچنین تهیه تبلت و گوشی های هوشمند برای بهره مندی دانش آموزان از آموزش های غیرحضوری را در دستور کار داریم.

وی افزود: طبق تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش و کمیته امداد این دو طرح را دنبال کرده و تاکنون هزار بسته لوازم التحریر با مشارکت خیران آماده شده است.

سلیمانی فرد تاکید کرد: با توجه به شرایط کرونا لازم است که همه پایی کار آمده و دست پر مهر خود را به سوی آینده سازان کشور دراز کنند.

وی گفت: با توجه به آمار بالای کودکان بازمانده از تحصیل در گلستان می طلبد بسیج عظیمی از خیران آماده شده تا در شرایط حساس کرونایی به کودکان کمک کنند.

سلیمانی فرد تصریح کرد: در آستانه محرم هستیم و مومنانی که نذورات خود را مقید نکرده‌اند می‌توانند آن را در راستای دستگیری از مستمندان و حمایت از دانش آموزان هزینه کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان بیان کرد: اگر بخواهیم از اوج کرونا کنیم نیازمند موج همدلی و محبت هستیم و می‌توان امیدوار بود که با حرکت مردمی کمک‌های خوبی برای دانش آموزان فراهم شود.

سلیمانی فرد در خصوص تهیه تبلت و گوشی تلفن همراه، افزود: با دوشرکت از طریق آموزش و پرورش و بسیج هماهنگ شده که اقلام مورد نیاز دانش آموزان را تهیه کرده ولی منتظر همراهی خیر آن هستیم زیرا موقوفی مختص این موضوع نداشته و یا اگر داریم بسیار محدود است.

وی با بیان این که محرم بستر خوبی برای کمک به امر تحصیل و آموزش دانش‌آموزان است، گفت: امیدواریم مانند سیل و کرونا که خیران دست همه را گرفتند در این زمینه هم تعدادی از کودکان را تحت پوشش قرار داده و تا مشکلات حل شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار