هاشمیان گفت: بیش از هزار میلیارد تومان از سرمایه یکی از موسسه های مالی کشور به سیستم بانکی برگشت.

برگشت بیش از هزار میلیارد تومان به سیستم بانکی/نقشه کلاهبرداران نقش بر آب شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان، هادی هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان گفت: پرونده متهمان  یکی از موسسه های مالی بزرگ کشور که در گلستان و سمنان به اقدامات مجرمانه دست زدند در مراحل نهاییست و به زودی کیفرخواست آن در دادسرای گرگان صادر می‌شود.

او افزود: اگر مدیریت و تدبیر مجموعه قضایی استان نبود این اموال شاید از دسترس موسسه خارج می شد و  یکی از موسسه های مالی بزرگ کشور زمین می خورد  و سپرده گذاران دچار مشکل می شدند.

 هاشمیان ادامه داد: نماینده بانک مرکزی و مدیران این موسسه مالی اعتباری هم از عملکرد دادگستری گلستان در جریان رسیدگی این پرونده قدردانی کردند.

هاشمیان در ادامه این جلسه به تلاش های دادگستری استان برای استفاده بیشتر قضات از ظرفیت های قانون برای صدور آرای جایگزین حبس اشاره کرد و گفت: از شهریور دو نشست تخصصی ویژه قضات محاکم کیفری در استان برگزار می شود تا در این باره هم اندیشی شود.

رسیدگی پرونده های تصادفات در شوراهای حل اختلاف از دیگر مواردی بود که هاشمیان در این جلسه بر آن تاکید کرد.

رئیس کل دادگستری گلستان در این جلسه از دادستان های سراسر استان خواست: با استفاده از ظرفیت های مردمی در روستاها برای پیشگیری از سرقت محصولات باغی به ویژه در غرب استان چاره اندیشی کنند.

دادستان عمومی و انقلاب گرگان هم در این جلسه از کاهش پرونده های اجرای احکام خبر داد و گفت: دادیاران توانمند را در شعب اجرای احکام مستقر کرده ایم تا زودتر پرونده های این بخش را ساماندهی کنند.

حجت الاسلام سیدرضا سیدحسینی در ادامه درباره تعدادی از پرونده های مهم در حال رسیدگی دادسرای مرکز استان هم توضیح داد و گفت: در پرونده مربوط به واگذاری زمین های دولتی  در اداره راه و شهرسازی استان، گزارش سازمان بازرسی به تازگی به شعبه  رسیدگی این پرونده ارجاع شده که بر اساس آن برای ۶ نفر اعلام جرم شده که پس از بررسی، بازپرس پرونده اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

رئیس شورای حل اختلاف گلستان هم در این جلسه از سازش ۳۷ درصدی پرونده های ورودی به شعب این شورا در استان خبر داد و گفت: از ابتدای امسال همچنین ۱۰ محکوم به قصاص هم با تلاش و پادرماینی اعضای شورا ختم به خیر شده است.

احمد جعفری افزود: امسال همچنین ۵۲ درصد پرونده هایی که از دادسرا و دادگستری ها به شعب صلحی ارجاع شده، سازش شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار