فرماندار گرگان از شناسایی ۱۸۹ مورد پرونده تخلف ساخت و ساز در روستای زیارت از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

۱۸۹ پرونده تخلف ساخت و ساز طی سال ۹۹ در روستای زیارت تشکیل شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، محمد حمیدی در جلسه ساخت و سازهای غیر مجاز شهرستان گرگان اظهارکرد: رسیدگی به تخلفات در روستاها با بافت گردشگری از جمله روستای زیارت یکی از دغدغه های اصلی در فرمانداری است.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون با تلاش های انجام شده ۱۸۹ مورد پرونده تخلف در این روستا شناسایی شده که به مراجع قضایی ارسال شده است.

حمیدی با بیان اینکه ۱۴۵ مورد از این تخلفات مربوط به اراضی آب منطقه ای بوده است، خاطرنشان کرد: با ارسال این پرونده ها به مراجع قضایی تاکنون حکم آزادسازی ۱۲۰ مورد از اراضی صادر شده است.

فرماندار گرگان تصریح کرد: همچنین ۳۲ مورد تخلف در محدوده های امور اراضی شناسایی که ۱۲ مورد آن به دادگاه ارسال شده در مرحله بررسی قضایی است.

وی با بیان اینکه در حوزه منابع طبیعی هم ۱۲ پرونده تخلف در روستای زیارت تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با بازرسی ها و اقداماتی که انجام می شود بتوانیم جلوی ساخت و سازهای غیر مجاز در این روستا را بگیریم.

حمیدی در ادامه به همکاری بیشتر پلیس انفال که با محوریت منابع طبیعی، شهرداری، راهداری، جهادکشاورزی و محیط زیست تشکیل شده، تاکید کرد و گفت: پلیس انفال باید هفته ای یک بار از ساخت و سازها بازدید کنند و گزارش تخلفات از مراجع قانونی تا حصول نتیجه پیگیری شود.

وی اظهار کرد: پلیس انفال از ابتدای سال تاکنون ۱۱۲ مورد بازدید را انجام داده که ۹۱ مورد آن مربوط به روستای زیارت بوده است.

فرماندار گرگان در این جلسه به تخلفات شهرک پارادایز هم اشاره و خاطرنشان کرد: باید گزارشی مبنی بر تعداد خانوارها و خانه های دارای پروانه ساخت و کسانی که انشعابات قانونی دارند در این منطقه تهیه شود تا بتوانیم با موارد غیرقانونی را شناسایی کنیم.

رسیدگی به تخلفات ساخت و ساز در منطقه شاهکوه هم از دیگر مواردی بود فرماندار به آن اشاره کرد و خواستار رفع مشکلات در این منطقه شد.

وی افزود: اگر برای حل مشکلات ساخت و ساز در این منطقه اقدامی انجام نشود در آینده این روستا هم همانند روستای زیارت از شکل و بافت اصلی خود خارج خواهد شد.

حمیدی از میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان خواست تا با تعامل و رابطه تنگاتنگ با مردم این منطقه آنها را تشویق کنند که بازسازی ها و تعمیرات در بافت تاریخی این روستا را مطابق با استانداردهای بافت تاریخی انجام دهند.

وی تاکید کرد: منازل مسکونی در این منطقه نیازمند بازسایی و تعمیر هستند و اگر به دنبال حفظ این بافت تاریخی هستیم باید با تعامل و همکاری مردم را از سردرگمی نجات داده و همراهی های لازم را با آنها داشته باشیم.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار