معاون آبزی پروری اداره کل شیلات گلستان گفت : تاکنون و پس از گذشت دوهفته از آغاز زمان برداشت میگو در مزارع مجتمع پرورش میگو گمیشان، حدود 100 تن محصول با کیفیت از این مزارع جمع آوری شده است.

تاکنون حدود 100 تن میگو از مزارع پرورشی گلستان برداشت شده است
به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از روابط عمومی سازمان شیلات ایران، مهندس محمود سقلی با اعلام این خبر بیان داشت: از 382 هکتار مزارع ذخیره سازی شده، کار برداشت میگو از 48 استخر به مساحت 70 هکتار انجام شد که خوشبختانه با توجه به تراکم پایین زمان ذخیره سازی این میگوها دارای وزن مناسب 17 گرم می باشند. 
وی افزود: میگوهای برداشتی امسال شرایط بسیار مناسبی از نظر کیفی دارند.
معاون آبزی پروری شیلات گلستان با اشاره به بروز بیماری لکه سفید در سال گذشته در مجتمع پرورش میگو گمیشان خاطر نشان کرد: با توجه به وقوع بیماری لکه سفید در سال گذشته در مجتمع پرورش میگو گمیشان، شاید کمتر کسی امید به تولید مجدد و بدون وقفه میگو در این مجتمع داشت. چرا که در همه جای دنیا و کشور معمولا پس از یک دوره بیماری، مزارع بلافاصله امادگی پرورش مجدد را نخواهند داشت.
مهندس سقلی در پایان گفت: امسال به عنوان اولین سال پرورش پس از بروز بیماری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده است که خوشبختانه پرورش دهندگان با رعایت کلیه الزامات فنی و بهداشتی و با حداقل ذخیره سازی بدون بروز بیماری دوره پرورش را با بهترین شرایط و در نهایت محصول با کیفیت در حال سپری کردن هستند.
گفتنی است برداشت میگو از 382 هکتار مزارع مجتمع پرورش میگو گمیشان از 10 شهریور ماه آغاز و تا پایان برداشت ادامه دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار