نماینده بانوان جمعیت گام دوم انقلاب در شرق گلستان :

محبوبه اسحقی گرجی با اشاره به اینکه گام دوم انقلاب فرصت مناسبی برای شکوفایی زنان فراهم کرده، گفت : حضور زنان در فضای مجازی و جامعه باید هوشیارانه باشد.

گام دوم انقلاب بستر مناسبی برای شکوفایی زنان / حضور زنان در فضای مجازی و جامعه هوشیارانه باشد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما؛ محبوبه اسحاقی گرجی درگفتگو با خبرنگار این پایگاه خبری درخصوص " نقش زنان در گام دوم انقلاب" اظهار کرد:  مقام معظم رهبری فرمودند چشم امید ما به جوانان است ، همانگونه که در شناخت ظرفیت های جوانان  وارتقا ء خودباوری آنان  گام بر میداریم نباید نقش زنان را ره عنوان نیمی از جامعه و نقش موثرشان در تربیت مردان بزرگ فراموش کنیم.

وی با بیان اینکه  گام دوم انقلاب بستر مناسبی برای شکوفایی زنان فراهم کرده است،تاکید کرد:  زنان ما نقش آفرین هستند ، درعین حال که در  مدیریت خانواده نقش بسزایی دارند بلکه در عرصه های اجتماعی هم گام موثری در تحقق اهداف گام دوم انقلاب  ایفا میکنند.

نقش زنان در دفاع مقدس انکار ناپذیر است

عضو کمیته گام دوم انقلاب در استان گلستان درباره نقش زنان در دفاع مقدس را هم انکار ناپذیر خواند و افزود: در صحنه های گوناگون دفاعی ،رزمی و سیاسی و اجتماعی شاهد حضور همه جانبه زنان بودیم، آنها به یاری رزمندگان رفتند و روحیه ایثار و فداکاری آنان را تقویت کردند‌.

وی ادامه داد: پس از جنگ هم زنان  نقش بسزایی در ترویج ارزش ها و فرهنگ های روزهای جنگ دارند.

اسحاقی گرجی با بیان اینکه زنان گاهی در فضای مجازی نادیده گرفته می شوند، متذکرشد:  فضای اینترنت در بسیاری از مواقع غیر اخلاقی است و باید مورد توجه خاص برنامه ریزان فرهنگی و اجتماعی قرار گیرد .

وی اذعان کرد: حضور زنان در فضای مجازی میتواند موجب توسعه در دنیای واقعی میشود و  عقب افتادگی آنان را در حوزه های مختلف جبران میکند.

نیازمند حضور هوشیارانه زنان در عرصه های اجتماعی هستیم

این پژوهشگر گلستانی در پاسخ به این سوال که "با توجه به تمرکز دشمن بروی زنان در استفاده از پتانسیل زنان علیه نظام زنان چه باید بکنند؟" گفت: مخالفان نظام با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی نظام را مورد حمله قرار می دهند که نیازمند حضور هوشیارانه و آگاهانه زنان در وسط میدان است.

وی تاکید کرد: مهمترین وظیفه زن ایرانی برای مقابله با تهاجم دشمن شناخت جایگاه والای خود به عنوان مادر و زن هستند، باید به جایگاه علمی آنان توجه ویژه شود ، زنان میتوانتد تحول اساسی ایجاد کنند.

به دنبال تربیت نیروهای متخصص برای گام دوم انقلاب هستیم

اسحاقی گرجی با اشاره به فعالیت های کمیته بانوان گام دوم انقلاب گلستان و نماینده بانوان در شرق استان، خاطرنشان کرد:  هدف ما نخبه پروری و  شناسایی ظرفیت و حمایت از  جوانان در استان و تربیت مدیران جوان متعهد و متخصص   است.

وی ادامه داد: به نمایندگی از کمیته بانوان گام دوم انقلاب و با حمایت  اقای دکتر افلاطون  دبیر کشوری گام دوم انقلاب  و با همکاری خانم شاهینی   اعلام امادگی میکنم هر نوع تیم متخصص علمی و پژوهشی به ما معرفی شود از آنان حمایت می کنیم .

حمایت از یک تیم تخصصی پرستاری

عضو کمیته بانوان گام دوم انقلاب گلستان با بیان اینکه  دوستان ما در هر سنی و تخصصی به دفتر ما در گرگان میتوانتد مراجعه کنند  اضافه کرد: ما از یک تیم تخصصی پرستاری حمایت کردیم و به زودی در استان مطرح می شود.

وی درباره فعالیت هفت ماهه کمیته بانوان گام دوم انقلاب، یادآورشد:در این مدت اتفاقات خوبی رقم زدیم.ما توانستیم اردوهای جهادی برگزار کنیم و با حضور نیروهای تخصصی بهداشت و درمان و روانشناسی،تیم های جهادی تشکیل دادیم.

اسحاقی گرجی در خاتمه گفت:  به زودی این اتفاقات خوب  اطلاع رسانی انجام می شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار