جلسه ستاد تنظیم بازار استان گلستان به‌منظور بررسی و تعیین قیمت گوشت مرغ در استان شامگاه سه شنبه با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و دیگر اعضا برگزار شد.

تصمیمات جدید برای کنترل قیمت مرغ در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از ایسنا، ابراهیم کریمی در حاشیه این جلسه گفت: امروز مصوب شد، خروج هرگونه گندم از استان تنها با مجوز اداره‌کل غله امکان‌پذیر باشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گلستان بیان کرد: علاوه بر این خروج سویا از استان در فصل خرید تا پایان آذرماه ممنوع است. مقرر شد، کارخانجات استان نسبت به خرید سویا به قیمت توافقی به‌منظور ذخیره این دانه در استان و تأمین نیاز روغن و کنجاله در استان اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: بعد از بررسی قیمت مرغ در اقصی نقاط کشور، قیمت ۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان برای هر کیلوگرم مرغ در گلستان تعیین شد.

کریمی از تشکیل کمیته‌ای برای تضمین نهایی قیمت مرغ خبرداد و گفت: ظرف یک هفته آینده نیز قیمت مرغ را در کشور بررسی خواهیم کرد و در جلسه بعدی ستاد تنظیم بازار استان، مجدداً تصمیم جدیدی در خصوص قیمت مرغ گرفته خواهد شد.

به گزارش ایسنا، بر اساس مصوبه قبلی ستاد تنظیم بازار گلستان، عرضه مرغ موردنیاز استان با ۵ درصد کمتر از متوسط قیمت کشور انجام می‌شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار