رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گلستان با اشاره به تحقق ۹۵ درصدی تعهدات تولیدکنندگان تخم مرغ در استان از بهبودی وضعیت بازار این کالا خبر داد و ابراز امیدواری کرد به زودی مشکل تأمین و توزیع در استان برطرف شود.

بهبود وضعیت بازار تخم مرغ در گلستان/ تولیدکنندگان به ۹۵ درصد تعهدات خود عمل کردند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از گرگان ، حسین طلوعیان صبح امروز در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان اظهار داشت:  در زمینه تأمین تخم مرغ در هفته‌های گذشته با برخی مشکلات مواجه بودیم که در پی توافق جدید با سازمان جهادکشاورزی و مصوبه اخیر کارگروه تنظیم بازار، میزان تأمین تخم مرغ موردنیاز در استان افزایش پیدا کرد.

وی گفت: براین اساس قرار شد روزانه 65 تن تخم مرغ برای مصرف مردم، صنف و صنعت در اختیار شبکه توزیع قرار بگیرد که تا کنون تولیدکنندگان به 95 درصد تعهدات خود عمل کرده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان افزود: مشکلاتی در شبکه توزیع تخم مرغ وجود دارد که با تشدید نظارت‌ها این موارد را هم برطرف خواهیم کرد. در حال حاضر شرایط توزیع تخم مرغ در استان بهبود یافته و امیدواریم به زودی مشکلات تأمین و توزیع این کالا برطرف شود.

وی درباره مشکلات توزیع روغن خوراکی و کمبود آن در سطح بازار نیز بیان داشت: این مشکل متأثر از کل کشور است و هرچند تلاش کردیم تا مشکلات را با توزیع روغن در همه فروشگاه‌ها بزرگ و همچنین سطح شهرستان‌ها برطرف کنیم.

طلوعیان گفت: برای اینکه صف‌های طولانی در مقابل مراکز توزیع ایجاد نشود تعداد این مراکز را افزایش دادیم و علاوه بر مراکز عرضه قبلی، سوپر مارکت‌ها و مراکز فروش جدیدی را هم در نظر گرفتیم.

وی خاطرنشان کرد: در زمان توزیع با مشکلاتی مواجه هستیم که به علت کمبود تعداد بازرسان و ناظران نمی‌توانیم رصد کاملی بر بازار داشته باشیم. برای همین بیش از گذشته از ظرفیت قرارگاه 17 ربیع و بسیج اصناف برای کنترل بازار استفاده خواهیم کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: فروش اجباری کالاهای دیگر برای خرید روغن، تخلف است و مردم باید این موارد را به سامانه 124 گزارش دهند تا بتوانیم با متخلفان برخورد کنیم.

وی همچنین از تهیه یک برنامه کاربردی برای خرید کالاهای اساسی تنظیم بازاری خبر داد و گفت: با ایجاد این اپلیکیشن به دنبال این هستیم که اطلاعات خانوارهایی که یک‌بار سهمیه کالای اساسی را دریافت کرده‌اند در این سامانه ثبت کنیم تا از خرید مجدد و یا سوء استفاده‌های احتمالی جلوگیری شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار