مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گلستان گفت که از سال ۹۲ تاکنون ۱۴ هزار و ۸۰۲ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری جدید در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان جذب شده که این رقم نشان دهنده رشد ۱۸۹ درصدی است.

رشد ۱۸۹ درصدی سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ حجت الله خلیل زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این مدت ۱۴۴ واحد صنعتی راکد و نیمه تعطیل با اعطای تسهیلات رونق تولید به چرخه تولید بازگشتند.

وی با اشاره به این که زیرساخت های لازم برای جذب سرمایه گذاری در ۲۲ شهرک و نواحی صنعتی گلستان فراهم است افزود: گازرسانی به هشت شهرک و ناحیه، ایجاد امکانات مخابراتی ، رشد تامین برق از ۱۲۲ به ۱۷۵ مگاوات، افزودن تصفیه خانه‌ فاضلاب و تجهیز ۶ شهرک و ناحیه به آشیانه و خودروی آتش نشانی از دیگر اقدامات زیرساختی برای جذب سرمایه گذار طی هشت سال اخیر است.

وی همچنین گفت که همزمان با دهه فجر ۲۵ طرح در شهرک‌ها و نواحی صنعتی گلستان به بهره برداری رسیده یا عملیات ساخت آن آغاز می شود.

گلستان ۸۰۳ واحد صنعتی بهره بردار در ۲۴ شهرک، ناحیه و یک منطقه ویژه اقتصادی با مساحت مجموع ۲ هزار و ۴۱ هکتار و ظرفیت ایجاد اشتغال برای بیش از ۱۴ هزار نفر دارد.

هم مرز بودن گلستان با ترکمنستان و فراهم بودن زمینه ارتباط با کشورهای آسیای میانه از طریق زمینی و ریلی، افزون بر ۱۰۰ کیلومتر ساحل خزر و خلیج گرگان و نزدیک بودن به بنادر امیرآباد بهشهر و نوشهر مازندران، فعالیت گمرک مرزی اینچه‌برون و فعالیت فرودگاه بین المللی گرگان و کلاله از جمله ظرفیت های زیرساختی استان است.

گلستان یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد که اقتصاد اصلی ساکنان آن بر پایه کشاورزی است و به همین دلیل در بخش صنایع تبدیلی مزیت بالایی دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار