مدیرکل میراث فرهنگی گلستان خبرداد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان از صدور پروانه فعالیت موزه تخصصی آب گلستان وابسته به شرکت آب منطقه‌ای استان توسط وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خبر داد.

فعالیت ۱۳ موزه در گلستان/ پروانه فعالیت موزه تخصصی آب صادر شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، احمد تجری اظهارکرد: با توجه به درخواست شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان مبنی بر اخذ مجوز رسمی فعالیت موزه آب، بررسی‌ها، بازدیدها و جلسات فنی لازم صورت‌گرفته و پس از طی فرآیندهای قانونی، بر اساس ماده ۳۹ فصل پنجم آیین‌نامه مدیریت، ساماندهی، نظارت و حمایت از مالکان و دارندگان اموال منقول فرهنگی-تاریخی مجاز، پروانه فعالیت موزه آب گلستان از سوی معاونت میراث‌فرهنگی کشور و اداره‌کل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی-تاریخی صادر شد.

وی افزود: در استان گلستان ۱۳ موزه در حال فعالیت است که سه موزه به‌صورت خصوصی، هشت موزه وابسته به اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، یک موزه وابسته به اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست و موزه اخیر هم با تلاش شرکت آب منطقه‌ای استان راه‌اندازی شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان تصریح کرد: موزه‌ها بنابر بر ماهیت ذاتی و کارکردی خود از نقش بی‌مانندی در ارتقای توسعه پایدار جامعه برخوردارند و راه‌اندازی موزه‌های وابسته به نهادهای دولتی و غیردولتی نیز گام مهم و ارزشمندی در این راستا است.

تجری با اشاره به این‌که وجود نگاه تخصصی و حرفه‌ای به بسیاری از موضوعات پیرامون انسان در زندگی فردی و اجتماعی، برهان و دلیلی انکارناپذیر برای توجه بیش‌ازپیش به موزه‌های تخصصی است، تأکید کرد: اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان گلستان آمادگی خود را برای همکاری و راه‌اندازی چنین موزه‌هایی توسط دستگاه‌های دولتی و غیردولتی و خصوصی اعلام می‌کند.

وی اضافه کرد: اطمینان داریم با این حمایت، علاوه بر رونق بیش‌ازپیش گردشگری پایدار، شاهد رشد و شکوفایی جامعه و توجهات بیشتر به موضوعات علمی و تخصصی مشاغل و بخش‌های مختلف کشور خواهیم بود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گلستان گفت: پس از صدور این مجوز برای موزه آب استان گلستان به نشانی گرگان، ابتدای جاده آق‌قلا، شرکت آب منطقه‌ای استان گلستان، هماهنگی‌های لازم برای سایر فرآیندهای موردنیاز بازدید عموم توسط اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و شرکت آب منطقه‌ی استان گلستان صورت‌گرفته و متعاقباً شرایط و زمان بازدید برای این موزه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار