علی اصغر اصغری گفت :خبرنگار نماینده ماست و هر گزارشی که از تخلفات به ما بدهند سراغ متخلف می رویم و با او برخورد می کنیم .

حقوق مصرف کننده بیت المال است / هر خبرنگاری به ما گزارش بدهد سراغ متخلف می رویم

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما ؛ علی اصغر اصغری معاون بازرسی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان گلستان شامگاه گذشته در جمع خبرنگاران به مناسبت 9 اسفند روز حمایت از مصرف کنندگان اظهار داشت : انجمن حمایت از مضرف کنندگان در 13شهرستان و مرکز استان ایجاد شده است و امروز همه از جمله رسانه ها باید سعی شان بر این باشد که جایگاه این انجمن را تقویت کنند .

اصغری افزود : عده ای فکر می کنند حقوق مصرف کننده صرفا در حوزه اقتصادی و بازار می باشد اما مردم در تمامی حوزه ها از جمله فرهنگ و اجتماع و ... نیز حقوقی دارند و لذا دنبال خواسته های خود باشند .

وی تصریح کرد : با توجه به اینکه قشر مصرف کننده برای تامین اقلام اساسی خود دچار مذیقه است ، نهادهایی مثل انجمن می توانند صدای مصرف کننده باشند و سازمان صمت نیز مرجع نظارت این انجمن می باشد .

عضو نظارتی انجمن حمایت از مصرف کنندگان استان گلستان خاطرنشان کرد :خبرنگار نماینده ماست و هر گزارشی که از تخلفات به ما بدهند سراغ متخلف می رویم و با او برخورد می کنیم .

اصغری اضافه کرد : حقوق مصرف کننده همان حقوق بیت المال است لذا جزو مصادیق حقوق عامه است و دادستان ها باید در این زمینه کمک کنند .

وی بیان داشت : متاسفانه هنوز در کشور ما نگاه ویژه ای به تشکل های صنفی و انجمن ها وجود ندارد و حتی برخی مسئولین نیز به این انجمن ها نگاه جدی ندارند.

انجمن حمایت گرگان 2 هزار عضو دارد

همچنین رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان گلستان نیز در این نشست اظهار داشت : دفتر انجمن حمایت از مصرف کنندگان در چهارراه آموزشگاه جنگل گرگان طبقه چهارم سازمان صمت مستقر می باشد و آمادگی پاسخگویی به مراجعین را دارد .

اسدیان فر افزود: عضو گیری انجمن نیز از طریق سایت بوده و برای اعضا کارت صادر می شود و در حال حاضر 2 هزار نفر عضو انجمن حمایت از مصرف کنندگان گرگان هستند .

وی تصریح کرد : هدف از تشکیل انجمن حمایت از مصرف کنندگان ساماندهی سیاستهای حمایت از مصرف کننده است و این انجمن هر چهار سال یک بار با رای اعضا و به تعداد 5 عضو هیات مدیره انتخاب می شوند .

رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان استان گلستان خاطرنشان کرد : در طی یک سال گذشته به 17 مورد شکایت مصرف کننده رسیدگی شد و با خاطیان نیز برخورد صورت گرفت که جا دارد از مدیر کل تعزیرات استان و مدیر صمت استان تشکر شود .

 

ارسال نظر

آخرین اخبار