مدیر هماهنگی کانون های مساجد گلستان:

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان از عضویت بیش از ۵۹ هزار گلستانی در کانون های مساجد استان خبرداد.

بیش از ۵۹ هزار گلستانی عضو کانون های مساجد هستند

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از مهر، مهدی بیکی صبح شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهارکرد: ۸۱۶ کانون فرهنگی هنری مساجد در گلستان فعال بوده که ۵۶۴ کانون روستایی و ۲۵۲ کانون شهری است.

وی از وجود ۲۹۵ کانون مختص اهل سنت خبرداد و افزود: ۲۰۸ کتابخانه در کانون‌های مساجد فعال بوده و ۵۹ هزار و ۶۸۸ نفر هم عضو کانون هستند.

بیکی بیان کرد: سیاست کلان دولت این است که ساختار و بدنه دولت افزایش نیابد لذا به دنبال ساختار و طرحی بودیم تا متناسب با آن هم نظارت و حمایت از کانون‌ها صورت گیرد.

وی اضافه کرد: سامانه بچه‌های مسجد طراحی شده که فضا و بستری را برای کانون‌های مساجد فراهم کرده تا علاوه بر اینکه تمام فعالیت‌های خود را ثبت کنند، در طول سال فعالیت‌های شاخص خود را بارگذاری کنند.

بیکی افزود: در سال قبل چندین شاخص برای این سامانه در نظر گرفته شده بود و گلستان در زمره ۱۰ استان برتر قرار گرفت.

وی اظهارکرد: این سامانه از سه شبستان با ۱۲ رواق شامل شبستان فرهنگ (رواق‌های همدلی، دانش، نور، کتاب و رسانه)، شبستان هنر (قلم، فیلم، نمایش، سرود و ترنج) و نوآوری (فناوری و کارآفرینی) است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد گلستان گفت: در این رواق‌ها گلستان رتبه‌های بین یک و هفت را کسب کرده است.

بیکی افزود: در سه شنبه‌های تکریم رتبه چهار، در رواق سردار آسمانی با ۶۸۳ اثر رتبه اول، در طرح روح مقاومت با ۸۹۳ اثر رتبه دوم، در طرح سفیران اجتماعی با هزار و ۲۳۳ اثر رتبه سوم، در طرح یاری گران زندگی هزار و ۳۴۵ رتبه دوم، در تلاوت با ۷۱۱ اثر رتبه چهارم، در تفسیر هشت جز رتبه چهارم، در مسابقه کتابخوانی رتبه ششم و در خلاصه نویسی رتبه سوم را کسب کردیم.

وی گفت: امسال چهارمین دوره جشنواره فیلم کوتاه طنین برگزار شده که بیش از هزار و ۱۵۰ اثر به دبیرخانه رسید و هم اکنون در مرحله داوری آثار است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار