امام جمعه کلاله در مراسم کلنگ زنی ساختمان مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س)، گفت: حوزه‌های علمیه منشا بالندگی پویایی و نشاط جامعه است.


کلنگ زنی ساختمان مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) کلاله

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از خبرگزاری «حوزه» از گرگان، در آستانه مبعث رسول گرامی اسلام(ص) مراسم کلنگ زنی پروژه مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) شهرستان کلاله با حضور مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان، مسئولین شهرستانی، روحانیون شیعه و سنی و کارکنان مدرسه برگزار شد.

در ابتدای مراسم، حجت الاسلام نجفعلی قاسمی عید مبعث را عزیزترین روز تاریخ انسانیت خواند و بیان کرد: عید بزرگ مبعث، روز سعادت بشر و تا ابد سرچشمه خیرات و نعمت است.

وی یکی از مهمترین مراکز فرهنگ‌ساز دینی و موثر در تولید فرهنگ نبوی و فضائل انسانی را حوزه‌های علمیه دانست و افزود: وجود حوزه‌های علمیه ریشه در تاریخ اسلام و مکتب اهل بیت(علیهم السلام) دارد.

حجت الاسلام قاسمی با بیان اینکه حوزه‌های علمیه با دو وظیفه بسیار مهم فهم و شناخت دین و ابلاغ آن به مردم، منشا بالندگی، پویایی و نشاط جامعه است، خاطرنشان کرد: حوزه‌های علمیه بزرگ‌ترین خدمات را به بشریت داشته و یکی از دستاوردهای انقلاب، حوزه های علمیه خواهران است. یکی از این حوزه‌ها، مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) شهرستان کلاله است که از سه سال پیش در مکان‌های استیجاری شروع به کار کرد.

امام جمعه کلاله در پایان با تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران امر، گفت: زمینی که امروز کلنگ زنی می‌شود، از طرف خانواده خانم عصمت شیخ ملکی هدیه شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار