جلسه کارگروه استانی نظارت بر آیین‌نامه تولید و نشر آثار ادبی و تاریخی دفاع مقدس با حضور سرهنگ «محمدرضا کاظمی» مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس گلستان و جمعی از پیشکسوتان و رزمندگان استان برگزار شد.


تشکیل کارگروه استانی نظارت بر تولیدات ادبی دفاع مقدس در گلستان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از دفاع‌پرس از گرگان، جلسه کارگروه استانی نظارت بر آیین‌نامه تولید و نشر آثار ادبی و تاریخی دفاع مقدس با حضور سرهنگ «محمدرضا کاظمی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گلستان و جمعی از پیشکسوتان و رزمندگان استان، در سالن جلسات اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گلستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه سرهنگ کاظمی به تشریح عملکرد فعالیت های اداره کل در حوزه های اخذ تاریخ شفاهی رزمندگان، تدوین نقش استان در دفاع مقدس، روند ساخت یادمان های شهدای گمنام و مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان، تولیدات ادبی و هنری و... پرداخت و اظهار داشت: هدف از این جلسه، تشکیل کارگروه استانی نظارت بر آیین نامه تولید و نشر آثار ادبی و تاریخی دفاع مقدس است. آثار ادبی دفاع مقدس و مقاومت شامل کتب و محصولات چند رسانه ای در حوزه ادبیات دفاع مقدس و مقاومت است که موضوعاتی از قبیل؛ زندگی نامه، داستان، رمان، خاطره، شعر، پژوهش های ادبی و... در برمی‌گیرد.

وی گفت: هدف از تشکیل این کارگروه، حفاظت و بهره برداری از آثار و ارزش های دفاع مقدس و مقاومت در حوزه تولید و نشر آثار ادبی و تاریخ است تا این تولیدات با حقایق جنگ تحمیلی انطباق داشته و از هرگونه تحریف ارزش‌ها به دور باشد.

کاظمی به وظایف این کارگروه اشاره کرد و بیان داشت: نظارت و داوری آثار ادبی و تاریخی دفاع مقدس و مقاومت تولید شده در استان، اعلام نظر نهایی موافقت یا مخالفت با چاپ و نشر آثار ادبی و تاریخی دفاع مقدس و مقاومت به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، ارجاع درخواست مولفین یا ناشرین نسبت به تجدیدنظر در رأی صادره به کارگروه کشوری و تهیه گزارش نوبه ای درخصوص آثار داوری شده و ارسال به کارگروه کشوری از مهمترین وظایف کارگروه استانی تولید و نشر آثار ادبی و تاریخی دفاع مقدس است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار