رییس سازمان اوقاف کشور : باز بودن مساجد و دیگر اماکن مذهبی در ماه رمضان ، منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا است.

باز بودن مساجد در ماه مبارک رمضان ، منوط به تصمیم ستاد ملی کرونا

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از صدآنلاین، حجت الاسلام سید مهدی خاموشی دیروز در آمل گفت: مطابق فرمایش رهبری ، تصمیم‌های ستاد ملی مقابله با کرونا فصل الخطاب برای همه نهاد‌های اجرایی کشور است و سازمان اوقاف نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی افزود : البته آن چیزی که اکنون در کشور وجود دارد و با توجه به انجام واکسیناسیون در کشور ، امسال شرایط آسان‌تر و بهتر از سال گذشته و مشکل نیز کمتر باشد.

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کل کشور ، باز بودن مساجد و دیگر اماکن مذهبی در ماه مبارک رمضان را منوط به تصمیم گیری ستاد ملی کرونا دانست.

اوقاف از مخاطب‌های اصل تحقق شعار سال

رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه کل کشور همچنین به برنامه‌های جدی این سازمان برای عملیاتی کردن شعارمحوری سال 1400 از سوی مقام معظم رهبری در مجموعه سازمان اوقاف و امور خیریه اشاره کرد وگفت: این سازمان یکی از نهاد‌های مخاطب اصلی برای تحقق شعارمحوری سال می‌باشد.حجت الاسلام خاموشی، با بیان اینکه ظرفیت‌های موجودی که در زیرساخت‌های سازمان اوقاف و امورخیریه کشور هست، اعم از زمین‌های زراعی و کاربری‌های دیگری که در مجموعه این سازمان وجود دارد، باید برای تحقق شعارمحوری سال 1400 در اولویت کاری قرار بگیرد که حتما هم قرار خواهد گرفت.

 

شروع کار تحقق شعار 1400 با 30 شرکت دانش بنیان

رییس سازمان اوقاف و امورخیریه، همکاری این سازمان با شرکت‌های دانش بنیان را متناسب با نیاز‌های جامعه و عمل به نیات واقفان بیان کرد و افزود: بیشتراین همکاری‌ها در زمینه‌های تجهیزات پزشکی، انرژی یا بهینه سازی مصرف و تولید تجهیزاتی که درکاربرد زندگی روزانه مردم نقش محوری دارند، با تایید معاونت فناوری ریاست جمهوری در حال انجام است.

 

افزایش تولید در زمین‌های زراعی اوقافی

حجت الاسلام خاموشی تصریح کرد: اکنون معاونت بهره بری در سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و نیز استان‌ها به طور جدی پیگیر برنامه‌های متناسب با تحقق شعار سال شدند و فعالیت آن‌ها نیز رصد و ارزیابی خواهد شد. وی در خصوص تحقق شعار سال نیز به وجود زمین‌های زراعی متعلق به سازمان اوقاف و امورخیریه اشاره کرد و گفت: تلاش جدی این سازمان در تولید زنجیره محصولات مختلف هست که قطعا" افزایش سطح تولید و بهره وری از محصولات در خودکفایی تولید و تامین غذایی مردم نقش تعیین کننده‌ای خواهد داشت.

ارسال نظر

آخرین اخبار