«رساله‌ نماز و روزه» مشتمل بر تازه‌ترین فتاوای رهبر معظم انقلاب در سه باب فقهی نماز، روزه و اعتکاف توسط انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد.

 تازه‌ترین فتاوای رهبر معظم انقلاب در باب نماز و روزه منتشر شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم، «رساله‌ نماز و روزه»، مطابق فتاوای حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی)، همزمان با ماه مبارک رمضان توسط انتشارات انقلاب اسلامی منتشر شد و در دسترس عموم قرار گرفت.

«رساله‌ نماز و روزه» مشتمل بر آخرین فتاوای مرجع عالی‌‌قدر حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) در سه باب فقهی نماز، روزه و اعتکاف گردآوری شده است.

این رساله عملیه که شامل 1008 مسئله شرعی است، انعکاس‌دهنده‌ جدیدترین و آخرین فتاوای رهبر معظّم انقلاب اسلامی (مدّظلّه‌العالی) در سه باب مهمّ فقهی نماز، روزه و اعتکاف است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ها و تمایزات این اثر، شیوایی و ساده‌نویسی مسائل آن است؛ به گونه‌ای که فهم مطالب آن برای عموم مخاطبان امکان‌پذیر شده است. همچنین برای تسهیل در فهم مسائل دشوار، برخی کلمات و عبارات فقهی نیز در پاورقی توضیح داده شده است.

در همین راستا در انتهای کتاب نیز فصل مستقلی جهت توضیح و تبیین برخی اصطلاحات فقهی آورده شده است که خواننده را برای فهم بیشتر و راحت‌تر مسائل شرعی کمک می‌کند.

همچنین در بیان برخی مسائل شرعی مانند حدّ ترخّص و مسافت شرعی که برای توضیح آنها در بیشتر رساله‌های عملیّه از اصطلاحات و مقادیر قدیمی همچون فرسخ استفاده می‌شود، با تحقیقی بدیع و دقیق مقیاس متناظر آن اصطلاحات با متر و کیلومتر مشخّص شده است.

معظّمٌ‌له این رساله را مورد تأیید و عمل به آن را مُجزی اعلام فرموده‌اند که متن دستخط و مهر و امضای ایشان در پشت جلد کتاب منتشر شده است.

«رساله نماز و روزه» در 160 صفحه و به قیمت 20 هزار تومان منتشر شده است. علاقه‌مندان جهت تهیه این اثر می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی انتشارات انقلاب اسلامی به این نشانی مراجعه کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار