پروژه محرومیت‌زدایی در استان گلستان پیش از ظهر امروز با حضور رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور به بهره برداری رسید.

 ۲۰۰ پروژه محرومیت‌زدایی در استان گلستان افتتاح شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم از  گرگان ، پیش از ظهر امروز و با حضور سردار محمد زهرایی، رئیس سازمان بسیج سازندگی 200 پروژه محرومیت زدایی در استان گلستان افتتاح شد.

سرهنگ حسن ملک حسینی، رئیس سازمان بسیج سازندگی سپاه نینوای استان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: امروز 200 پروژه عمرانی و خدماتی در مناطق محروم و کمتربرخوردار استان به صورت متمرکز افتتاح شده است.

وی گفت: این پروژه‌ها عمومی و عام المنفعه بوده و برای آنها 80 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است. ساخت خانه عالم، مسجد، مدرسه، غسالخانه، حمام و پروژه‌هایی مانند آبرسانی، ایجاد جاده‌های بین مزارع و روستایی، احداث کانال‌های انتقال آب و غیره از جمله این پروژه‌ها است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان یادآور شد: این پروژه‌ها حدود 3 ماه قبل کلنگ زنی شده بود و در مدتی کوتاه و با صرفه جویی در هزینه‌ها احداث شده است.

وی بیان داشت: امروز همچنین 250 پروژه دیگر در استان کلنگ زنی می‌شود که امیدواریم بتوانیم در مدت چندماه این پروژه‌ها را هم با به کارگیری توان گروه‌های بسیجی و جهادی به سرانجام برسانیم.

سرهنگ ملک حسینی گفت: پروژه‌هایی که امروز عملیات اجرایی آنها آغاز شده در دو بخش است، 150 پروژه در قالب ساخت و تعمیر خانه‌های محروم و 100 پروژه هم به صورت عام المنفعه است.

به گفته وی، بسیج سازندگی سپاه نینوای استان برای احداث این 250 پروژه بالغ بر 40 میلیارد ریال اعتبار پیش بینی کرده است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: در 5 سال اخیر بسیج سازندگی سپاه نینوای استان گلستان 3 هزار و 11 پروژه را در بخش‌های مختلف از جمله تأمین زیرساخت‌های کشاورزی، احداث کانال‌های بتنی انتقال آب، آبرسانی، جاده‌های روستایی، مدارس، کتابخانه، خانه بهداشت و غیره در استان احداث کرده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار