وزیر آموزش و پرورش در باره اعمال فوق العاده ویژه ۵۰ درصد برای فرهنگیان گفت:تا کنون مصوبه‌ای که اجازه پرداخت این میزان را به تمام کارکنان دولت داده باشد، صادر نشده است.


توضیحات وزیر آموزش‌و‌پرورش درباره اعمال فوق‌العاده ویژه ۵۰ درصدی برای فرهنگیان

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از تسنیم؛ محسن حاجی میرزایی درباره اعمال فوق‌العاده ویژه فرهنگیان اظهار کرد: بر اساس مصاحبه آقای نوبخت درباره فوق‌العاده فرهنگیان، دغدغه‌ای برای آنها ایجاد شد، باید توضیح دهم فوق العاده فصل دهم از اسفند 98 برای تمام فرهنگیان اعمال شده و دولت در آن زمان تصمیم گرفت این فوق‌العاده را به تمام کارکنان دولت بپردازد ما هم اجرای حکم را داشتیم و فرهنگیان از منافع آن بهره‌مند شدند.​

 

وی افزود: در قانون پیش‌بینی شده فوق العاده ویژه تا سقف 50 درصد می‌تواند پرداخت شود، مصوبه‌ای که تاکنون وجود دارد اجازه بین 9  تا 21 درصد را در جمعیت فرهنگیان داده است، از سال گذشته فعال بودیم تا آن را ارتقا دهیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: سازمان اداری و استخدامی برنامه‌ای برای اجرایی کردن این ظرفیت قانون داشته است امیدواریم مجموعه تلاش ما و سایر دستگاه‌های مسئول در این زمینه به نتیجه برسد تاکنون مجوزی برای پرداخت 50 درصد نداریم، دولت در اینباره مصوبه صادر نکرده و منابعی اختصاص نیافته است.

حاجی میرزایی ادامه داد: قطعاً پیگیر هستیم تا از این فرصت برای ارتقای وضعیت حقوقی فرهنگیان استفاده کنیم این تصمیم گیری شامل تمام کارکنان دولت می‌شود و در مورد تمام کارکنان دولت فوق‌العاده ویژه در سقف 50 درصد اجرا نشده است.

 
 

وی متذکر شد: در دولت تدبیر و امید در این 8 سال مصوبه‌ای مبنی بر اینکه اجازه داده باشد این 50 درصد به تمام کارکنان پرداخت شود، صادر نشده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار