نماینده سازمان سنجش در گلستان گفت که به دلیل لزوم رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی شیوع کرونا و کاهش نگرانی داوطلبان، تعداد حوزه‌های برگزاری آزمون سراسری ۱۴۰۰ در این استان نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد بیشتر شد.

تعداد حوزه‌های برگزاری کنکور سراسری در گلستان ۲۰ درصد بیشتر شد

به گزارش گلستان ۲۴؛ مهدی کاشانی نژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سال گذشته تعداد حوزه های برگزاری آزمون سراسری در گلستان ۱۴۰ حوزه بود اما امسال داوطلبان ورود به دانشگاه هاه در ۲۰۱ حوزه امتحانی به سوالات این آزمون علمی پاسخ می دهند.

وی بیان کرد: به جز شهرهای نوکنده، انبارالوم و رامیان که به دلیل کم بودن تعداد داوطلبان، حوزه امتحانی مستقل ندارند و آن ها راهی شهرهای اطراف می شوند، کنکور ۱۴۰۰ در همه شهرهای گلستان برگزار خواهد شد.

نماینده سازمان سنجش در گلستان افزود: امسال ۳۱ هزار و ۵۱۱ داوطلب ورود به دانشگاه ها در استان با هم رقابت می کنند که این تعداد ۷۰۸ نفر کمتر از سال گذشته است.

کاشانی نژاد ادامه داد: تعداد داوطلبان گلستانی رشته علوم تجربی ۱۳ هزار و ۷۶ نفر، علوم انسانی ۱۰ هزار و ۵۹۶ نفر، زبان ۳ هزار و ۹۳۴، هنر  ۲ هزار و ۱۹۷ نفر و ریاضی هزار و ۷۰۸ نفر است.

وی گفت که ۱۸ هزار و ۹۷۸ نفر از داوطلبان کنکور امسال گلستان معادل ۶۰ درصد را زنان تشکیل می دهند.

آزمون سراسری گروه هنر چهارشنبه ۹ تیر، گروه علوم ریاضی و انسانی پنجشنبه ۱۰ تیر، گروه تجربی جمعه ۱۱ تیر و گروه زبان شنبه ۱۲ تیر برگزار خواهد شد.

گلستان ۳۰ مرکز آموزش عالی و دانشگاهی دولتی و خصوصی با افزون بر ۶۱ هزار دانشجو دارد.

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار