ضرورت مدیریت مصرف آب در گرگان؛

فرماندار گرگان با بیان اینکه ضرورت مدیریت مصرف آب در گرگان گفت:مشکل کمبود آببیمارستان صیاد شیرازی رفع شده اما در بیمارستان پنج آذر تا رفع کامل مشکل، آبرسانی با تانکر انجام می شود.

بیمارستان ۵آذر با تانکر آبرسانی می شود/اخطار به مشترکان پر مصرف شهری

به گزارش گلستان ۲۴؛ به نقل از گلستان ما،  قطعی آب در دو بیمارستان صیاد شیرازی و ۵ آذر گرگان در هفته گذشته موجب بروز نارضایتی  و مشکلاتی در مرکز استان شده بود .

هرچند مسئولان گلستانی از ابتدای سال بر کاهش  و صرفه جویی آب و برق و تاکید می کنند اما به نظر می رسد مصرف بیش از حد انتظار باعث شده آب برخی محلات گرگان از ساعت ۲۰ به متد ۱۲ ساعت قطع شود.

به گفته مدیرکل آب منطقه ای گلستان؛ در ۹ ماهه سال آبی جاری، طبق آمار ایستگاه‌های آب منطقه‌ای، میزان بارندگی در استان نسبت به دوره درازمدت ۲۹ درصد کاهش و دما ۶ دهم درجه افزایش پیدا کرده همچنین آورد رودخانه‌ها هم در این مدت بین ۴۹ تا ۸۳ درصد کاهش داشته است.

سید محسن حسینی متذکرشد: اگر صرفه‌جویی را خصوصاً امسال که تازه در اول فصل تابستان قرار داریم و با این حجم از مشکل روبه‌رو شده‌ایم، در دستور کار قرار ندهیم، قطعاً دچار مشکلات جدی می‌شویم.

وی تاکید کرد: نیاز به صرفه‌جویی در تار و پود استان گلستان تنیده شده و همه باید به آن توجه داشته باشند.

۶٠ درصد مشترکان شهر گرگان پر مصرف هستند

فرماندار گرگان درباره مصرف آب در گرگان به خبرنگاران گفت: ۶٠ درصد از مشترکان شهر گرگان بالاتر از الگوی مصرف، آب مصرف می‌کنند که سه پیامک اخطاریه برای این گروه ارسال شده و اگر در رفتار مصرف خود تغییری ایجاد نکنند با قطعی آب مواجه می‌شوند.

محمد حمیدی افزود: الگوی مصرف آب برای هر واحد مسکونی در یک ماه ١۵ هزار لیتر است و گروهی که بیش از این مقدار آب در ماه مصرف کنند در رده پرمصرف قرار خواهند گرفت.

وی ادامه داد: شب گذشته یک حلقه چاه دیگر واقع در روستای سعدآباد با ظرفیت ١۵ لیتر بر ثانیه به شبکه آب شهری اضافه شد.

حمیدی گفت: طی هماهنگی‌های انجام‌شده تمامی ادارات مکلف هستند تا مصارف خود را حداقل ٣٠ درصد کاهش دهند.

وی تاکید کرد: تمامی امکانات برای رفع مشکل کمبود آب به کارگیری شده، از شهروندان هم تقاضا می‌شود در مصرف بهینه آب کمال صرفه جویی را داشته باشند.

فرماندار گرگان درباره قطعی آب دو بیمارستان گرگان هم گفت: با اتصال یک حلقه چاه به صورت مستقیم به بیمارستان صیاد شیرازی مشکل کمبود آب این بیمارستان به طور کامل رفع شد.

فرماندار گرگان گفت: در بیمارستان پنج آذر هم تا رفع کامل مشکل، آبرسانی از طریق تانکر انجام می‌شود.

مدیر امور آب و فاضلاب گرگان گفت: با تلاش شبانه روزی مجموعه امور آب و فاضلاب این شهرستان قطعی آب بیمارستان صیاد شیرازی کاملا مرتفع شد.

قربان غلامی افزود: پس از مشکل چاه تأمین کننده آب بیمارستان صیادشیرازی گرگان و افت فشار در شبکه آبرسانی این بیمارستان ،  بلافاصله با حمایت ها و دستور ویژه مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان عملیات توسعه شبکه آبرسانی به این بیمارستان آغاز شده است.

وی بیان کرد: با اجرای ۷۰۰ متر عملیات توسعه شبکه آب شرب مشکل پایداری آب  به شبکه آبرسانی این بیمارستان  کاملا مرتفع گردیده است .

غلامی اظهار کرد با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب با تمام امکانات در خصوص تامین آب بیمارستان تلاش کرده است گفت:  پس از مشکل به وجود آمده در چاه آب شرب بیمارستان صیاد این شرکت اقدام به تامین آب با تانکرهای سیار به صورت شبانه روزی با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی  کردهو هیچ مشکلی در این مدت در تامین آب در این بیمارستان وجود نداشته است .

وی بیان کرد: میزان کلر آزاد باقیمانده کلیه تانکرهایی که در شرایط اضطراری پیش رو در سطح شهر تردد دارند، در محل آبگیری از تاسیسات آبرسانی، کنترل می شود به گونه ای که مقدار کلر آزاد در محل توزیع ۱- ۸ / ۰ میلی گرم بوده و علاوه بر همکاران این شرکت، توسط کارشناس بهداشت محیط بیمارستان نیز پایش و مورد تایید قرار گرفته است و هیچ مشکلی در این خصوص خوشبختانه وجود نداشته است .

غلامی اذعان کرد:  همانطور که بارها اطلاع رسانی دقیق و شفاف انجام گردیده است نظر به کمبود ۴۷۰ لیتر بر ثانیه ای  منابع تامین آب شرب ،  از  ابتدای شب تا بامداد مدیریت فشار شبکه را در دستور کار داشته ایم تا بتوانیم در طول روز خدمات بهتری را ارائه کنیم.

مدیر امور آب و فاضلاب گرگان در خاتمه بیان کرد: مدیریت فشار در ساعات شبانگاهی در راستای پایدار نگه داشتن توزیع آب در طول روز است و اگر این مدیریت فشار اعمال نگردد در طول روز به دلیل نرسیدن حجم مخازن به اندازه نیاز ، در تامین آب شرب دچار مشکل خواهیم شد .

 

ارسال نظر

آخرین اخبار